Čínská metoda, která pomůže přežít mrtvici

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Když dojde k mrtvici, život postiženého může zachránit jediná jehla. Tato metoda je součástí tradiční čínské medicíny a v praxi se ukázala jako účinná. Poprvé ji ve vědecké sféře použil čínský profesor, který tvrdí, že i taková obyčejná věc, jakou je právě jehla, může být nesmírně užitečná pomůcka. Poslouží totiž i jako nekonvenční nástroj, který pomůže přežít mrtvici.

Mrtvice je výraz používaný pro onemocnění tepen v mozku, které zajišťují jeho prokrvení a výživu. Nejčastěji dochází k ucpání mozkové tepny krevní sraženinou či vmetkem. Poté dochází k přerušení přívodu okysličené krve do příslušné oblasti mozku. Tato forma mozkové mrtvice se označuje jako ischemická. Druhým typem mozkové mrtvice je krvácení do mozku. Děje se tak v důsledku vrozených vývojových vad, výdutí či nádorů. Projevy mrtvice se odvíjí od rozsahu a místa postižení. Projevují se řadou různých neurologických příznaků, mezi nejčastější z nich patří poruchy vědomí, řeči, paměti či hybnosti.

Jak zachránit člověku s mrtvicí život?

Na začátek je nutné, abyste zůstali v klidu. Bez ohledu na to, kde se osoba nachází, se s ní nesnažte jakkoliv manipulovat. Tak může dojít k prasknutí kapilár v mozku, což vede k závažnému krvácení.

Vezměte zapalovač a použijte jej ke sterilizaci jehly a poté vpíchněte každý z 10 prstů v ruce. Punkce by měla být dostatečně hluboká, aby se mohla objevit krev, pokud nejsou viditelné žádné kapky krve, zmáčkněte prst, aby se stimuloval krevní oběh. Když všech 10 prstů začne krvácet, počkejte několik minut a osoba by měla nabýt vědomí.

Pokud jsou rty osoby namodralé, masírujte uši, dokud nezčervenají, pak je propíchněte jehlou a vymačkejte, dokud se na každém uchu neobjeví dvě kapky krve, počkejte několik minut a ústa se vrátí do normálu. Počkejte, až se stav člověka znormalizuje, a postarejte se o rychlý přesun do nemocnice.