Čína oznámila další způsob, kterým se přenáší koronavirus

0
(0)

Dalibor , 21. 03. 2020
 


V již šestém zveřejněném vydání plánu pro diagnostiku a léčbu pneumonie, způsobené novým typem koronaviru, se uvádí, že hlavními způsoby přenosu viru jsou způsob kapénkový a kontaktní.

 
 
Je specifikováno, že virus je přenášen prostřednictvím „blízkého“ kontaktu.

Výbor pro zdravotnictví navíc dodal, že „při dlouhodobém pobytu v relativně uzavřeném prostoru s vysokou koncentrací aerosolu existuje možnost infekce aerosolem“.

Dříve jsme informovali o tom, že vědci zjistili, že v některých případech mohou být příznaky koronaviru střevní nevolnost a průjem, samotný vir je pak přenášen fekální hmotou.
 


Koncem prosince čínské úřady informovaly o vypuknutí zápalu plic neznámého původu v hustě obydleném Wu-chanu (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili, že původcem onemocnění se stal nový typ koronaviru 2019-nCoV, který se přenáší z člověka na člověka.

 

Mezi příznaky patří horečka, kašel, dušnost.

 
 
Odborníci Fakultní nemocnice univerzity Wu-chanu zjistili, že symptomy připomínající nachlazení nebo chřipku se objevují až v pozdních stádiích onemocnění, na začátku může jít o atypický vývoj pneumonie.
Po vyšetření nově nakažených se zjistilo, že prvními příznaky koronaviru mohou být průjem, nevolnost a další problémy s trávicí soustavou, bolesti hlavy a ve vzácnějších případech také tlak na hrudi.
Lékaři také poznamenávají, že v řadě případů byly u infikovaných pozorovány pouze atypické příznaky nemoci a nedocházelo ani ke zvýšení teploty, takže přítomnost nebezpečného viru bylo možné zjistit až po dalších testech.