Čím krmit svého domácího mazlíčka? Tyto věci si váš pes zamiluje.

0
(0)

Dalibor , 29. 10. 2020

Máte doma štěně a přemýšlíte, čím byste ho mohli krmit? Pokud nechcete, aby bylo jen na granulích, můžete se pustit do tzv. barfování. Jedná se o styl výživy, kdy je napodobována přirozená strava psa. Budete k tomu opotřebovat více času, financí a trpělivosti, ale vaše úsilí se vám jistě vyplatí. Pes bude zdravý, plný energie, bude mít lesklou srst, a k tomu si ještě pochutná.

Maso, jako hlavní ingredience

Největší část jídelníčku psa by mělo tvořit maso. Vepřové může obsahovat parazity, a jelikož se podává v neupravené formě, raději jej vynechte. Mnohem lepší je kuřecí, krůtí nebo hovězí. Vždy jej nejprve zamrazte a psovi podávejte až po rozmrazení. Štěně lépe snáší bílé maso, ale jídelníček můžete zpestřit i rybou.

Nezapomínejte přidat také vnitřnosti, jako jsou srdce, žaludky nebo játra. Ty vašemu psovi dodají potřebnou energii.

Mléčné výrobky

Někteří psi netolerují laktózu. Proto při zavedení jídelníčku kontrolujte psovu stolici a chování, jestliže bude zvracet nebo mít jiné problémy se zažíváním, raději tuto složku vynechte. Běžně by ji ale snášet měl. Podávejte mu neslazený bílý jogurt nebo například tvaroh.

Vhodné přílohy

I když se jídelníček má stavět hlavně na masu, také psi potřebují přílohy, které v sobě mají trochu sacharidů. Zvolte například trochu ovsa, rýži, těstoviny nebo různé druhy semínek. Takovou přílohu vždy uvařte, aby pro psa byla lépe stravitelná. Naopak vynechte brambory, které mohou v břiše mazlíčka nebezpečně kvasit.

Ovoce a zelenina

Když se pes pohyboval volně v přírodě, tu a tam zkonzumoval také ovoce a zeleninu. Dopřejte proto svému mazlíčkovi hrášek, brokolici, hrušku, jablka, dýni a jiné druhy. Nepodávejte mu avokádo nebo hroznové víno, mohlo by u něj působit toxicky.

Přidávejte dále vejce, bylinky, skořici nebo kurkumu. Tyto doplňky dávkujte opravdu v minimálním množství, jinak by mohly napáchat víc škody než užitku.