Medicína k nezaplacení: rozkrojte cibuli a dejte si je na chodidlo přes noc. Ráno uvidíte zázrak.

0
(0)

Dalibor , 23. 11. 2020

Společně s bramborami a česnekem snad nejvíce rozšířená a využívaná zelenina. Co by byl guláš bez cibule? Omáčka s masem. A můžeme jmenovat další jídla, jež by bez cibule nebyla tím jídlem, které připravujeme. Cibule má kromě toho ještě další nezastupitelnou roli a to v léčbě našeho těla. Existují nemoci, s nimiž si cibule, nebo šťáva z ní poradí mnohem lépe, než hromada prášků. Za vším stojí eterické oleje, vitamín B a C, dále pektin a guvertin. Když ji krájíme, tak u toho brečíme jako želvy. Příčinou je látka zvaná allysulfid. Tato látka může za štiplavou chuť cibule a její aroma. Kromě jiného obsahuje síru.

Co všechno s ní můžeme léčit

Cibule má silný protizánětlivý účinek, používáme ji proto v období nachlazení, chřipek k posílení imunity. Když máme kašel, nakrájíme velkou cibuli na malé kostky, vydatně prosypeme cukrem, nebo medem, a uvolněná šťáva nám pomůže začít odkašlávat, a kašle se zbavit. Můžeme z ní vařit čaj, přikládat na bolavá místa na těle. Cibule nakrájená na kostky smíchaná s tvarohem vytahuje z těla záněty. Zabalte do plátna, přiložte na postižené místo na cca 2hod. a když to 3-5x zopakujete, úspěch je zaručený.

Věci, které léčí, a vy o tom nevíte

Právě látka allysulfid, kterou cibule obsahuje tvoří z velké části síra. Proto se syrová cibule používá k odčervení, a zbavování parazitů. Pro mnohé z nás je však představa pojídání syrové cibule ve velkém dost úděsná. To nic nemění na tom, že to funguje. Cibule také umí snižovat hladinu cukru v krvi. To může pomáhat lidem s cukrovkou. Nemusí si pak aplikovat tak velké dávky inzulínu.

Cibule je také diuretická, a pomáhá tak odvodňovat organismus. Jen nepijte čaj na noc, abyste nemuseli chodit na toaletu. Konzumace cibule také potlačuje chuť k jídla, a pomáhá s redukcí hmotnosti. Možná že i vy používáte cibuli k dalším účelům, a jste s výsledky jejího používání spokojeni. Přírodní produkty nezatěžují náš organismus chemickými látkami, a tělo je dokáže snadno odbourat. Navíc ani nezatěžujeme přírodu. Použitou cibuli jednoduše vhodíme do kompostu, a tím obohatíme kompost o minerály, které obsahuje.

Pozor by si měli dávat lidé, kteří jsou citliví na látky, které cibule obsahuje. Mohlo by u nich dojít k alergické reakci. Kdo si není jistý, zda mu požití, či přikládání syrové cibule může způsobit potíže, měl by začít s malou dávkou a jen na krátkou dobu. Pokud se neobjeví žádná reakce, může začít cibuli používat ku prospěchu těla i duše.