Cibule vám pomůže nejen v kuchyni! Strčte si kousek do ucha a pochopíte ten ZÁZRAK!

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2020

Věděli jste, že cibule je užitečná i mimo kuchyni? Pokud ne, tak rozhodně zpozorněte! Tato na první pohled obyčejná surovina má více funkcí, než by kdo řekl. Například v uších dokáže udělat zázraky!

1. Klasická rýma a nachlazení.

Zde pomůže radikální věc a to, zařadit syrovou cibuli rovnou do svého jídelníčku.

Sice ne každý si na surové cibuli pochutná rád, ale uvidíte, jak se vám rychle uleví. 

2. Když jsem nešikovný, cibule pomůže!

Cibule je skvělá i na drobná poranění. Pokud jste se třeba pořezali například při krájení chleba, nepanikařte. Stačí si ránu omýt studenou vodou a ukrojit si plátek cibule, který na ránu přiložíte. Rána se zahojí rychlostí blesku!

3. Na kašel pomůže šťáva z cibule.

Pokud vás trápí neustálý kašel, zkuste blahodárnou šťávu z cibule, která odlehčuje. Nakrájejte cibuli na plátky a vložte do sklenice s cukrem. Po dvou hodinách je již podomácku vyrobený lék připraven ke svému použití. Nejlepší je, dát si medicínu před spaním. Jen tak vás nebude kašel trápit celou noc a vy budete moci v klidu spát.

4. Au, moje ucho.

Bolí váš uši? Nemáte právě po ruce žádné kapky, které by vám ulevili? Nevadí! Cibule si s vaším problémem poradí. Stačí ukrojit kousek a vložit si ho do ucha. Za pár minut vám cibule vytáhne bolest a úleva se dostaví.

5. Pomocník při horečce.

Na silnou horečku samozřejmě musí člověk užít správné léky. Tato řada je jen jako doplněk.

Plátek cibule přiložte na chodidla a navlékněte si tlusté ponožky. Vlastnosti cibule zajistí, že vám horečka zanedlouho začne klesat.

6. Spadlo mi něco do oka.

Máte něco v oku a ne a ne dostat to ven? Vzpomeňte si, jak vám vždy při krájení cibule začnou slzet oči. Slzy určitě vyplaví to, co vás trápí. Takže šup do kuchyně a krájet z vesela cibuli!