Chutné plněné košíčky z toastového chleba na několik způsobů

0
(0)

Dalibor , 25. 03. 2021

Připravte si snadné, neobvyklé a variabilní jídlo, jehož příprava vás navíc bude bavit. Bude z něj skvělá večeře nebo odpolední svačina. Nepotřebujete ani žádné speciální vybavení. Stačí vám pár následujících věcí:

  • Toastový chléb
  • Váleček na těsto
  • Plechovku nebo skleničku, kterou použijete jako vykrajovátko
  • Náplň dle libosti

Jak na to?

Vyrovnejte si plátky toastového chleba na vál nebo větší prkénko, případně na čistou kuchyňskou desku. Z jednotlivých plátků pak vykrájejte čistou plechovkou, skleničkou nebo větším vykrajovátkem kruhové tvary. Odstraňte přebytečnou kůrku a okraje. Několikrát po vykrojených kolečkách přejeďte válečkem na cukroví, aby zvětšily své rozměry. Neměla by z nich ale být úplná placka. Jejich povrch by měl být rovnoměrný.

Vezměte si formičky na pečení muffinů. Volte raději pevnou formu, případně silikonové košíčky, než papírové formičky, které by nemusely držet tvar. Pokud máte k dispozici pouze papírové košíčky, naskládejte do sebe pro jistotu dva nebo tři, budou pak pevnější a udrží náplň v požadovaném tvaru. Formu vymažte trochou oleje, aby se nepřipekla.

Náplň podle vaší libosti

Do každé formičky na muffin vložte jedno kolečko toastového chleba a upravte tak, aby tvořilo mističku. Tu pak naplňte podle libosti. Můžete ji například pomazat rajčatovým protlakem a naplnit nakrájeným sýrem, nakrájenou klobásou nebo salámem, rajčaty, paprikou či kukuřicí nebo třeba žampiony.

Poté rozšlehejte jedno vejce a rovnoměrně s ním košíčky zalijte. Můžete je ještě navrchu posypat bylinkami. Nakonec košíčky vložte do trouby a pečte tak dlouho, než bude vajíčko pevné a mírně zažloutlé. Košíčky můžete připravit na několik variací, experimentovat můžete i se sladkou variantou, kde nebudete přidávat vejce, ale posypete je například skořicí. Příprava je tak jednoduchá, že při vaření a pečení mohou pomáhat i děti.