Chodíte s mobilem i na záchod? Po přečtení tohoto článku už nebudete

0
(0)

Dalibor , 07. 10. 2020

Doba je prostě taková. Mobilní telefon máme pomalu přirostlý k ruce a pro mnohé z nás je těžké se od něj odloučit, i když zrovna potřebuje jít do oné místnosti. Zdá se, že éru čtení novin na záchodě definitivně vystřídalo brouzdání po internetu a především sociálních sítích. Noviny a časopisy měly v záchodě své místo. Mobily s námi ale putují všude. Ze záchodu třeba rovnou na snídani, pak do MHD a tak dále. A teď si položte otázku. Ruce si po záchodě umývá většina z nás, ale kolik z vás také dezinfikuje svůj mobilní telefon? Taková banalita může vám i vašim blízkým způsobit nemalé zdravotní potíže.

Neškodný zlozvyk, nebo nebezpečný hazard se zdravím

Řeknete si, však se zase tolik neděje, vždyť si po záchodě umyji ruce. To je sice hezké, ale pokud nejste vybavení dezinfekcí, kterou byste vydezinfikovali i svůj mobil, tak si ruce myjete naprosto zbytečně.

Tato zdánlivě nevinná neřest může vás i vaše blízké nakazit fekálními bakteriemi jako jsou:

  • Salmonela
  • Bakterie E.koli
  • Campylobacter a další

Nehledě na to, že nutnost mít mobil neustále u sebe je známkou vypěstované závislosti, která může mít negativní dopad na váš osobní i pracovní život.

Co s tím?

Pokud se telefonu na záchodě prostě nemíníte vzdát, ale nechcete mít žádné zdravotní obtíže, dodržujte striktně hygienická pravidla. Umyjte si ruce, vydezinfikujte celý mobil a znovu si umyjte ruce. Riziko nákazy se zvyšuje, pokud mobil používáte na veřejných záchodech. Doma a v menší kanceláři je riziko nákazy nízké. Ideální ovšem je, když si na záchod mobil prostě nevezmete. Pár minut bez něj snad vydržíte.

Pokud máte záchod propojený s koupelnou, dbejte také na to, abyste neměli zubní kartáčky umístěné blízko záchodové mísy a než spláchnete, vždy sklopte víko.