Spousta Českých hospodyněk neví, že při dělání výborného vývaru se může použít chleba.

0
(0)

Dalibor , 02. 06. 2021

Neumíte si představit domácí polévku s chlebem? Vyzkoušejte tento trik a hned zjistíte, proč je chléb ve vývaru dobrou ingrediencí. Ulehčí vám o mnoho celý proces, a dokonce dodá polévce lepší chuť.

Při přípravě klasického vývaru může dojít při postupu k problému, ten však lehce vyřešíte právě chlebem. Naučte se tyto jednoduché triky a připravte výbornou polévku pro všechny členy vaší rodiny. Budou váš teplý předkrm přímo milovat.

Příliš mastná polévka

Při přípravě polévky může dojít k příliš mastné konzistenci. Je to hlavně z důvodu vybraného masa, které může být až moc mastné. Pokud se na hladině polévky tvoří kolečka mastnoty, pak vám může pomoci eliminovat tento problém právě chléb. Mastné pokrmy totiž nemají příliš pozitivní vliv na vaše zdraví ani trávení.

Připravte si jeden krajíc chleba a vhoďte ho na pár minut do hrnce s polévkou. Poté ho hned vyjměte, krajíc do sebe nasákne veškerou přebytečnou mastnotu. Vstřebává totiž tuk a nechá v polévce jen tolik mastnoty, kolik je třeba k dobré chuti. Nezapomeňte chléb vyjmout hned po pár vteřinách, jinak hrozí jeho rozpuštění a chuti polévky to rozhodně nepřidá. Nejlepší volbou je ne příliš čerstvý chléb, který je o něco sušší.

Další skvělé triky s chlebem

Krajíc chleba v sobě nese mnoho dalších skvělých triků, které v kuchyni jako hospodyně rozhodně oceníte. Pokud si chcete připravit topinky, pak vám bude nejvíce vyhovovat sušší chléb hluboce zmrazený v mrazáku. Takový krajíc chleba se mnohem lépe opéká, navíc je po upečení mnohem křupavější a chutnější.

Chléb v mrazáku vydrží mnohem déle uskladněný, přitom neztrácí svou chuť ani vláčnost. Po vyložení zmrzlého chlebu z mrazáku ho vložte do dobře uzavřeného sáčku a dejte jej na pár vteřin do mikrovlnné trouby. Krajíce budou krásně vláčné a čerstvé.