Chiropraktik varuje: Nespěte na pravé straně, může to být pro Vás zdravotně nebezpečné!

0
(0)

Dalibor , 22. 12. 2019

Věděli jste, že více než 40% populace nemá dostatek spánku? To vede k vážným zdravotním komplikacím, jako jsou deprese, přibývání na váze a vysoký krevní tlak.

Ale i ti, kterým se podaří spát oněch doporučených 7-8 hodin spánku, si mohou komplikovat své zdraví tím, jak spí. Podle odborníků, jako je Kevin Wade, senior terapeut v St. John-Clark Pain Treatment Centre, by pozice, ve které se Vám nejlépe spí, mohla být důvodem, proč máte bolesti zad, ramen a břicha.

Podle tohoto zavedeného chiropraktika, byste neměli spát na pravé straně. Expert na spánek a chiropraktik říká, že spaní na levé straně těla vám může poskytnout významné výhody a zlepšit vaše celkové zdraví. Jiní odborníci se shodují a věří, že správné ležení, když spíte je klíčové.

Níže najdete hlavní důvody, proč byste měli spát na levé a nikoliv na pravé straně:
trávení:

Pokud se neustále cítíte nafouknutý nebo máte problémy s trávením, mohlo by jít io závažnější zdravotní problém. Zkuste se podívat na to, jak v noci spíte, mohla by to být příčina vašich zažívacích problémů.

"Žaludek a slinivka jsou na levé straně těla, takže spaní na levé straně jim skutečně pomohou správně fungovat", říká Douillard.

Když lehají do postele, nestrávené toxiny se přesouvají z tenkého střeva do tlustého. Jakmile jsou v tlustém střevě, jsou ráno vyloučeny. To je důvod, proč byste měli spát na levé straně; pomáhá to k lepšímu trávení.

Experti také naznačují, že po velkém jídle byste si měli lehnout na levou stranu. Pomůže vám to rychleji strávit jídlo a budete mít více energie.

Zdravé srdce:

Vaše srdce se nachází na levé straně těla. Takže to dává smysl, když odborníci jako Dr. Douillard říkají, že byste neměli spát na pravé straně, ale místo toho na levé straně.

Když budete spát na levé straně, krev bude proudit do Vašeho srdce mnohem hladší. Poslední věc, kterou chcete udělat, je stresovat vaše srdce, takže spěte na levé straně a dejte vašemu srdci i zbytku vašeho těla zasloužilý odpočinek.

Těhotné ženy

Těhotné ženy musí co nejvíce času spát na své levé straně, říká WebMD. Pomáhá to snižovat tlak na zádech a také to pomáhá při průtoku krve do dělohy a plodu.

Mnoha těhotným ženám během těhotenství rozvíjejí problémy s jejich páteří, a tím, že budou spát na levé straně, zmírní tlak na jejich páteři.

Spaní na levé straně také pomáhá s tokem živin do placenty, která udržuje dítě zdravé. Nejlepší pozice spánku pro těhotné ženy je na levé straně, s ohnutými koleny a polštáře mezi nimi.

chrápání

Jste vzhůru v nočních hodinách, kdy už všichni dávno spí, protože váš partner chrápe? Pokud tomu tak je, není nic jednoduššího než říci svému partnerovi, aby spal na levé straně těla.

Specialista na spánek W. Christopher Winter řekl pro CNN, že tím, že spí na levé straně, ve skutečnosti udržujete jazyk a krk v neutrální poloze.

To pomůže udržet vaše dýchací cesty průchodné, a vy můžete správně dýchat. Je také známo, že spaní na zádech zhoršuje chrápání, protože tlačí vaše svaly na zadní část krku.

 

👍 Tento návod je užitečný