Lepší zrak: spousta lidí se vůbec neuvědomuje, že nemusí vše řešit prášky, ale stačí na to přírodní metody.

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

Postupem věku se lidem zhoršuje zrak, proto se kolem čtyřicátého roku života lidé obrací ke svým optikům pro pořízení dioptrických brýlí. Pokud chcete předejít problémům se zrakem, můžete vašim očím pomoci těmito skvělými recepty, které pomáhají k celkovému zdraví a dobrému zraku především.

Zaměřte se na přírodu

Už naši předci moc dobře věděli, že vedle lékařských postupů a medikamentů může našemu zdraví pomoci také příroda. Proto se většinou ženy obracely k bylinám a důvěřovaly pozitivním účinkům na lidské tělo. Svěřte se péče přírody i vy a zkuste tyto zaručené recepty pro lepší zrak.

Jeden z prvních receptů je založený na šípcích. Odvar z šípků připravíte jednoduše. Oberte šípky z keře a nasekejte je na menší části. Asi tři až čtyři čajové lžičky vložte do hrnečku a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat asi pět minut a poté sceďte. Výsledný čaj můžete osladit lžičkou medu. Čaj je velmi chutný, měl by se pít ještě teplý po menších doušcích. Takový čaj si můžete uvařit dvakrát denně, podpoříte tak vaše celkové zdraví a zrak.

Borůvky jsou blahodárným ovocem

Lesní plody jsou skvělým doplňkem stravy, který dodá vašemu tělu potřebné vitamíny i minerály. Smíchejte čerstvé borůvky a maliny v poměru 1:1. Takovou směs můžete mlsat po celý den, dodá vám mnoho živin, které jsou potřebné pro sílu vašeho zraku. Působí také protizánětlivě, a tak se preventivně vyhnete také zánětům spojivek či dalších očních vad.

Dalším účinným receptem je odvar z citronové trávy. Uvařte si klasický zelený čaj a přidejte do něj čtyři stébla citronové trávy. Tento čaj můžete mít celý den, prospívá vašemu celkovému zdraví a vašemu zraku především.

Pšenice na podporu zraku

skvělé účinky na lidský zrak má také pšenice. Připravte si odvar ze suchých a rozdrcených kořenů pšeničné trávy. Šest velkých lžic pšenice zalijte asi pěti sklenicemi čisté vody a vařte, dokud se neodpaří asi čtvrtina vody. Takový odvar pijte dvakrát denně.

Posledním dobrým receptem pro posílení zraku je ten s čajovými listy. Smíchejte malou lžičku medu se silnými čajovými lístky. Tuto směs přiložte na zavřené oči a nechte působit alespoň čtvrt hodiny. Takovou kůru můžete aplikovat klidně každý den.

Ať už si vyberete kterýkoliv ze zmíněných receptů, určitě neuděláte chybu. Prevence i důkladná kůra prospívá vašemu dobrému zraku i celkovému zdraví.