Tukožroutská polévka: pokud chcete zhubnout pár kilo do plavkové sezony, tak vyzkoušejte účinnou vynikající metodu.

0
(0)

Dalibor , 26. 04. 2021

Po zimě snad každý touží shodit pár kilogramů ze své tělesné hmotnosti, díky letní plavkové sezoně je to dost pochopitelné. Pokud i vy toužíte po redukci váhy, můžete vyzkoušet tuto účinnou dietu pomocí lahodné zelné polévky. Překvapí vás, jak skvělá a chutná tato dieta je.

Dieta není vyvážená strava

Ještě než začnete s výběrem některé z diet, je nutné vědět, že se nejedná o zdravou a vyváženou stravu. Nejrůznější diety jsou tu pro rychlou redukci váhy, pro naběhnutí rychlého spalování. Po několika dnech je nutné dietu vyřadit a začít se stravovat zdravě, s pestrým a vyváženým jídelníčkem. Díky tomu svou hmotnost dobře udržíte, nepřiberete zpět a vaše tělo bude stále zdravé a plné energie. S dietami to rozhodně nepřehánějte.

Když už si ale dietu pro rychlou redukci váhy vyberete, mějte na paměti, že by měla být ze zdravých pokrmů nebo ingrediencí, zapomeňte na hubnoucí prášky s chemickým složením. Takové produkty vám možná pomohou zhubnout, po jejich vysazení však brzy všechny kilogramy naberete zpět a navíc bude vaše tělo hodně oslabené a plné nezdravých chemických složek.

Zaměřte se na zdravou dietu

Jestliže vybíráte vhodnou dietu pro vás, zaměřte se na takovou, která je složená výhradně z přírodních složek, nejlépe bohatých na vitamíny a živiny. Takovou dietou je například tato zelná, kde v zelné polévce najdete mnoho zdraví prospěšných látek. Zelí má velmi málo kalorií, přitom vás skvěle zasytí a dodá důležité vitamíny pro udržení energie. Je bohaté také na vlákninu a minerály. Abyste svou zelnou dietu dokázali udržet co nejdéle a vaše tělo nestrádalo, je nutné do jídelníčku zapojit také další potraviny.

Dodržení jídelníčku je důležité

Aby se váš metabolismus správně nastartoval a vaše tělo začalo efektivně spalovat tuk, je nutné dodržet přesně tento jídelníček. Zelnou polévku můžete kombinovat s jakoukoliv další zeleninou a kořením dle chuti. K potravinám můžete po celou dobu pít pouze vodu nebo džusy bez přidaného cukru. Podívejte se na sedm dní, ve kterých najdete skvělou inspiraci.

  1. den — zelná polévka + jakékoliv ovoce kromě banánů
  2. den — zelná polévka + jakákoliv zelenina, včetně pečených brambor s máslem
  3. den — zelná polévka + jakékoliv ovoce nebo zelenina, kromě brambor a banánů
  4. den — zelná polévka + odstředěné mléko nebo banány
  5. den — zelná polévka + rybí filé a šest rajčat
  6. den — zelná polévka + libové maso a zelenina
  7. den — zelná polévka + rýže a zelenina

Jelikož bude tato polévka vaším hlavním jídlem po celou dobu diety, je nutné, aby vám chutnala. Přidat do ní můžete při vaření kromě zelí také mrkev, česnek, celer, pórek nebo cuketu. Pro dochucení použijte jakékoliv bylinky, růžovou sůl, pepř nebo zázvor.

Každý organismus funguje trochu jinak

I když víte, že tato zelná dieta skutečně funguje, je dobré se před zahájením tohoto jídelníčku poradit s odborníkem na zdravou výživu. Ten vám poradí, zda je tato dieta vhodná zrovna pro vás a vaše nastavení metabolismu. Možná vám také doporučí dietní plán přímo na míru.

Dietní plán na míru vám pomůže vyvarovat se možným zdravotním problémům, které mohou u nesprávně nastavené diety nastat. Díky plánu bude vaše dieta skvěle fungovat, rychle zhubnete požadovaný počet kilogramů a stejně tak rychle se můžete vrátit k běžné, vyvážené stravě. Záleží jen na vašem odhodlání, metabolismu a také životním stylu.

Jak se bránit jojo efektu?

Zhubli jste a nechcete už nikdy nabrat kilogramy zpět? Pak je skutečně nutné zvýšit svou pozornost u výběru potravin. U vyvážené a pestré stravy nechybí kvalitní maso, dobré ovoce a zelenina, celozrnné pečivo, kvalitní mléčné výrobky a hlavně dostatek tekutin bez cukru a umělých sladidel.