Chcete vědět tajemství dlouhověkosti? 108letá dáma vám ho prozradí

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Tato paní oslavila letos své 108. narozeniny. Louise se narodila v roce 1912 v New Yorku, ale od svých 14 let žila v Bronxu. Říká se, že moudrost přichází s věkem a paní Louise je toho živým důkazem.

Nepotřebuje léky ani pomocníky při chůzi

Louise žije v centru pro seniory, majitelé centra jí chtěli uspořádat narozeninovou oslavu. Přeci jen takové životní jubileum se oslavit musí. Louise ale s díky odmítla, protože už toho za svůj život oslavila spoustu. Má velké problémy se zrakem, ale je šťastná především díky komunitě, ve které žije, a díky přátelům, se kterými může trávit čas.

Louise ráda cvičí, tančí a po obědě si s přáteli zahrají bingo. Tak vlastně tráví celý svůj den. Nebere v podstatě žádné léky, pouze tablety na vysoký krevní tlak. Její samostatnost a nezávislost je pro každého hodna obdivu. Nepotřebuje totiž ani invalidní vozík nebo vycházkovou hůl.

Jaký je recept na dlouhý a zdravý život?

Se smíchem Louise uvedla, že nejlepší je se vůbec neoženit a nevdat. Tvrdí, že to je její tajemství. Svobodní lidé tak nemusí smutnit, pokud se její partner do uzavření manželství nežene. Další její radou je střídmost v jídle. Miluje italské jídlo, takže si klidně dopřeje talíř těstovin. Zároveň ale nepije žádné šumivé nápoje a nedopřeje si sladkosti.

V našich končinách doporučují dát si panáka

V České republice máme několik lidí, kterým již bylo nad sto let. Je to úctyhodný věk a také oni prozrazují, jaký je jejich recept. Většina se shoduje s tvrzením paní Louise.

  • každodenní pohyb
  • zdravá a vyvážená strava
  • přátelé a dobrá nálada
  • mít úsměv na tváři a pomáhat ostatním

Čeští obyvatelé k tomu ale mají ještě jednu drobnou radu – dát si nejlépe hned po ránu panáka něčeho ostřejšího. Rozproudí to organismus a máte hned den veselejší. Na zdraví!