Vojenský trik na rychlé usnutí. Skuste ho i vy a uvidíte, že to budete praktikovat každý den.

0
(0)

Dalibor , 02. 12. 2020

Všichni toužíme po bezproblémovém usnutí po náročném dni. Brání nám v tom mnohdy pracovní povinnosti a stres, od kterého se nemůžeme oprostit. Mnoho dalších faktorů má za následek, že ani po náročném dni se nemůžeme uvolnit natolik, abychom byli schopni usnout.

Než sáhnete po lécích na spaní, které mnohdy nepřináší tak zdravý spánek, jaký bychom si představovali, vyzkoušejte nejprve některé z efektivních metod, která vám pomohou v rychlém a příjemném usnutí.

Staré a osvědčené typy

  • Počítání oveček
  • Mléko s medem

Pro ty, co chtějí zkusit něco nového

Jóga

Toto cvičení pomáhá zlepšit metabolismus a stimuluje fungování vnitřních orgánů. Také pomáhá předejít raním otokům.

Není to jen jóga, kterou můžete zlepšit noční nespavost.

Cvičení

Cvik, který pomáhá není vůbec složitý.

Jedná se o polohu, kdy se položíme na vodorovnou podložku a nohy i ruce zvedneme do výšky. Pokud možno s nepovolenými končetinami provádíme krátké a rytmické kmity. Čas tohoto cviku je asi jedna minuta. U tohoto cvičení je důležité nepodcenit pravidelné dýchání.

Triky pro ošálení mozku

Čtení

Čtení je jedna z metod, jak odvést pozornost od stresu. Mimo jiné se vytváří pravidelný návyk, který můžeme později zařadit do spánkových rituálů. Lidé, kteří před spaním pravidelně čtou, trpí nespavostí asi o 40 % méně.

Pití čaje

Některé čaje mají zklidňující účinky, které pomáhají lépe usnout. Můžeme mezi ně zařadit meduňku, mučenku, plody jalovce a další speciální směsi na spaní. Nedoporučuje se vypít čaje velké množství, aby nedocházelo k nočním návštěvám toalety.

Větrání

Pro dobrý spánek je také potřeba dostatečné množství kyslíku v místnosti. Dbejte proto na to, aby prostor, ve kterém spíte byl nejméně 10 minut před usnutím větrán. Všeobecně se doporučuje, že nejlepší spánek je při otevřeném okně, což ne vždy je možné.