Tento chytrý pán přišel s nápadem, jak vytápět vaší domácnost skoro zadarmo. Neutrácejte zbytečně své peníze.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Zima se blíží a každý přemýšlí nad tím, jak ušetřit za topení, kterým bude přes zimu točit více než předtím. Vytápění celého bytu nebo domu tak může přijít přes zimní měsíce na několik tisíc.

Dostatek paliva vám zajistí teplý domov

Před zimou je důležité sehnat si dostatek dřevo nebo uhlí, pokud je máte jako zdroj energie. Ti, kteří mají ústřední topení, nemusí řešit nic, jen je potřeba topení odvzdušnit. Existuje ale několik triků, díky kterým můžete na vytápění ušetřit. Jestli topíte pravidelně, je důležité postupovat podle jednotlivých kroků.  Ve videu najdete postup, díky kterému ušetříte za topení. Můžete tak místnosti vytápět podle potřeby. Při sestavování této malé trouby musíte postupovat opatrně, při zahřívání by se mohl objevit plamen, je potřeba s touto situací počítat. Budete potřebovat:

  • Malou svíčku, několik spojovacích šroubů
  • Ventilátor chlazení, například od počítače
  • Baterii pro spuštění materiálu
  • Spojovací vodič a také cihly 

Ušetřit můžete i dalšími způsoby, stačí správně umístit nábytek

V bytech bývá většinou problém s nábytkem, který je u radiátoru moc blízko. Pokud nemůžete nábytek přesunout úplně, dejte ho alespoň 10 cm od topení. Zkuste také hliníkové folie – ty odrazí teplo zpátky do místnosti.

Stejně bude fungovat také vysávání radiátorů. Prach jim totiž brání v šíření tepla. Jestli máte v oknech větší spáry, je nutné je utěsnit, jinak každou zimu můžete přijít až o 2500 korun. Na noc je ideální stáhnout rolety nebo žaluzie. Přes den je mějte roztažené, proto sluneční paprsky vzduch ohřívají.

Větrejte krátce, ale intenzivně. Stačí denně 5-10 minut, a cílem větrání je pustit čerstvý vzduch dovnitř, ale ne na tak dlouho, aby se výrazně ochladily stěny. Zavřením dveří mezi pokoji také ušetříte spoustu tepla, které by jinak mohlo „utéct“ na studenou chodbu nebo předsíně.

Problém může nastat, pokud dodržujete předepsané pokyny a máte dojem, že stejně protopíte víc a víc. Pomoct může výměna starého kotle, ty moderní totiž spotřebují o několik desítek méně procent energie.