Chcete se rychle dozvědět, jak jste na tom se zdravím? Vyzkoušejte tento test pomocí lžíce!

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Většina nemocí vnitřních orgánů těla se projevuje také na složení dechu a plaku na jazyku, jelikož touto cestou často z těla odchází škodliviny, jež mají tendenci ulpívat na dýchacích cestách a hltanu. Díky tomuto aspektu je však možné provést rychlý test zdraví vnitřních orgánů organismu. Potřebujete k němu pouze kovovou lžíci.

Rychlý test zdravotního stavu vnitřních orgánů

Plak na jazyku obvykle obsahuje řadu bakterií, které se dostávají zpátky z tělesných orgánů do prostoru úst. Pokud nemá neutrální barvu a vůni, můžete díky němu identifikovat různé neduhy, které jsou spojeny s funkcí ledvin, jater, nedostatečným metabolismem potravy či hormonálními změnami. Provedení testu je velmi snadné a provádí se následujícím způsobem:

  1. Vezměte si kovovou čajovou lžičku a seškrábněte z jazyka plak – pokuste se odebrat vzorek co nejblíže hltanu, tam by měl mít maximálně vypovídající charakter.
  2. Odebraný vzorek i se lžičkou vložte do igelitového pytlíku, uzavřete tak, abyste zamezili přístupu vzduchu, a nechte 60 sekund působit bez přítomnosti intenzivního tepla a světla (sluneční záření i ostré světlo mohou urychlit působení bakterií a tím vzorek znehodnotit).
  3. Po 60 sekundách vzorek vyjměte a zkontrolujte stav plaku.

Vyhodnocení testu

Tento test se vyhodnocuje na základě vzhledu a vůně plaku po vyjmutí z pytlíku. Pokud plak zůstane neutrální barvy i vůně (nedojde k žádným změnám), indikuje to dobrý zdravotní stav vnitřních orgánů, ale i ústní dutiny. V případě, že budete pozorovat nějaké změny v barevnosti či zápachu, měli byste zpozornět, jelikož mohou být projevem bakteriálního růstu, a tudíž mohou poukazovat na nějaký neduh rozvíjející se uvnitř vašeho těla. Barevné změny mohou indikovat problémy s plíci, játry, ledvinami či střevy – pokud se objeví, měli byste navštívit odborníka a vyžádat si preventivní otestování. Pokud zaznamenáte nasládlou vůni, může být projevem metabolických problémů, které mohou být spojeny až s cukrovkou. Zůstane-li plak neutrální barevně, ale změní se mu zápach, jedná se pravděpodobně o problému v ústní dutině. V každém případě byste měli výsledkům testu věnovat pozornost a v případě problémů navštívit lékaře.