Chcete přestat s kouřením? Tato skvělá superpotravina vám pomůže

0
(0)

Dalibor , 11. 07. 2020

Skoncovat se zlozvykem, jakým je kouření, je poměrně náročný úkol a řada lidí se o něj pokouší i několikrát, než dosáhne kýženého úspěchu, který ovšem nemusí být konečný. Pokud si jednou na kouření navyknete, vytvoří se v mozku receptory, které hlásí při nedostatku nikotinu v krvi strádání a jejich působení na celkovou psychiku člověka je velmi nepříjemné. Jak se tedy zbavit pro vždy a efektivně tohoto nepěkného zlozvyku, který nejenže ubližuje vašemu zdraví, ale zároveň také obtěžuje vaše okolí?

Jak s kouřením přestat

Rozhodnete-li se přestat kouřit, nedostatek nikotinu v těle způsobuje reakce, které vyvolávají touhu po jeho doplnění. To je hlavním principem závislosti a také specifickou překážkou, která vám brání se zlozvyku zbavit. V prvních dnech je tento efekt velmi silný a abstinující kuřák pociťuje až nepřekonatelnou chuť se ke zlozvyku vrátit. Tato potřeba postupně polevuje, obvykle vrcholí třetí den po poslední cigaretě a poté je stále mírnější. Přibližně po týdnu se stává nepříjemný pocit více než snesitelným a máte napůl vyhráno. Pokud ovšem nedokážete touhu po cigaretě sami překonat, existuje několik způsobů, jak vaši snahu podpořit, a jedním z nich je užívání koncentrovanějších dávek stévie.

Působení stévie

Stévie je bylinka pocházející z Paraguaye, které se vyznačuje specifickými vlastnostmi. Kromě příjemné nasládlé chuti, jež je uplatňována při výrobě umělého sladidla, působí také jako prostředek pro omezování chuti na cigarety či alkohol, jelikož blokuje chuťové signály mozku. Při odvykání kouření ji můžete užívat ve dvou formách – v dehydratované podobě (tablety nebo prášek) nebo jako roztok. Vždy, když se u vás projevů chuť na cigaretu, dejte si malou tabletku nebo si nakapejte pár kapek roztoku na jazyk, nepřekonatelná touha rázem poleví a vaše snaha bude odměněna zbavením se zlozvyků, které vám jistě překáží.

👍 Tento návod je užitečný