Vůně vánoc: u mojí kamarádky to krásně vánočně vonělo. Jaký je její recept na voňavý byt?

0
(0)

Dalibor , 10. 12. 2020

Jedním z nejhezčích okamžiků Vánoc je, když po celém bytě nebo domě mohou hořet vonné svíčky. Jednu takovou si můžete doma vyrobit nejen pro svoji potřebu, ale také jako dárek někomu blízkému. V článku najdete přesný postup, jak na to.

Svíčku vyrobíte snad a můžete podarovat své příbuzné

Na výrobu takové vonné svíčky budete potřebovat:

  • Vosk ze svíčky
  • Vonný materiál
  • Barvicí materiál
  • Knot s malou kovovou deskou
  • Odolnou nádobu

K ruce si přiberte také kleště a dřevěné klacíky. Nejdříve si pořádně očistěte formu, do které budete lít vosk. Do většího hrnce dejte vodu a přiveďte k varu. Poté do něj vložte žáruvzdornou misku a nasypte do ní vosk, aby se roztavil. Do vosk přidejte vůni a barvivo.

Knot umístěte do středu formy. Zavěste ho na dřevěnou tyčku a konec knotu zafixujte sponkou. Poté nalijte rozpuštěný vosk. Potom už jen musíte počkat, až svíčka vytvrdne. Záleží na velikosti, podle toho bude svíčka tvrdnout. Jestli si nejste jisti, že už je suchá, poklepejte formou na okraj stolu. Poté z ní hotovou svíčku vyjměte.

Jestli chcete mít svíčku jako dárek, zabalte ji do průsvitného celofánu, převažte mašlí nebo na ni nalepte etiketu a přidejte osobní vzkaz. Nechte svíčku alespoň přes noc odpočívat.

Ručně vyrobené dárky jsou čím dál oblíbenější

Vyrobit pro své blízké můžete nejen svíčku. Zapojit můžete i děti a společně vytvořte například obraz, který si babička může pověsit. Fantazii se meze nekladnou, udělejte otisky rukou nebo nohou, připojte kresby dětí nebo vaše společné fotky.

Oblíbené jsou také domácí nakládané hermelíny nebo utopenci. Vděčným dárkem je také lahev dobrého likéru nebo společně s rodinou upečte sušenky nebo cukroví, které dejte do ozdobné krabičky. Kromě svíček můžete vyrobit také mýdla, sprchové gely nebo šampony.

Pokud jste manuálně zruční, dárek můžete uháčkovat nebo uplést. Pro milovníky knih můžete vytvořit originální záložku, a nemusí být zrovna z papíru. Jestli máte maminku nebo babičku kuchařku, udělat radost jim můžete ručně pomalovanými hrnečky nebo mističkami.