Domácí nálev díky kterému bude vaše úroda každý rok naprosto bezkonkurenční. Stojí jen pár korun!

0
(0)

Dalibor , 02. 06. 2021

Nepotřebujete drahá hnojiva z obchodu, ani chemické spreje. Jestli chcete mít bohatou úrodu na zahrádce a také se chcete chlubit krásnými květinami, stačí jen správná výživa, kterou si můžete připravit doma sami. Zkusit můžete metody, které používaly již naše babičky.

Hnojivo můžete použít na rajčata, okurky nebo jahody

Vyrobte si doma vitaminovou senzaci, kterou budete hnojit celou zahradu. Po několika měsících bude sklízet chutné plody ovoce i zeleniny, a do vázy si budete moci natrhat krásné květiny. A to je pomocí jednoduchého receptu, který vám nyní představíme. Jedná se o univerzální hnojivo, které podporuje reprodukci rostlin.

Kvasinkové hnojivo mimo jiné obsahuje také spoustu vitaminu B nebo fytohormonů. Je to výživa pro květiny i ostatní rostliny a nemusíte se ji bát používat opravdu na všechny druhy rostlin. Budete potřebovat:

  • 100 g cukru
  • 100 g čerstvých kvasnic
  • 3 l horké vody
  • 10 l odstáté vody – na ředění roztoku
  • 3 nádobu s víčkem
  • Postřikovač o objemu 10 litrů

Nejdříve nalijte horkou vodu do nádoby, ale dejte pozor, abyste ji nezaplnily celou, nechte v ní volné místo, přidejte cukr a nadrcené droždí. Míchejte tak dlouho, dokud se všechno nerozpustí.

Přísady nechte kvasit a poté nastříkejte listy

Nádobu nakonec přikryjte plastovým víkem, aby dobře drželo. Dejte nádobu na teplo místo a roztok nechte 3-4 dny kvasit. Můžete nechat klidně i týden, nevadí, že na něj zapomenete. Po uplynutí doby protřeste a před samotným použitím ještě zřeďte v poměru 100 ml na 10 litrů odstáté vody. Nedávejte do vody přímo natočené z kohoutku. Rostliny už stačí jen nastříkat připravenou směsí. Můžete ji nalít přímo na kořeny nebo postříkat listy.

Hnojivo používejte hlavně časně ráno nebo večer, kdy není jasné slunce. Hnojit můžete jednou za 14 dní. Můžete ho vystřídat také s jinou výživou, nejlépe také domácí výroby. Mezi jednotlivým hnojením nechte rostliny alespoň týden odpočívat.