Chcete, aby byl výš dům bez prachu? Potřebujete tekutinu, kterou určitě máte ve své koupelně.

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Ženy po celém světě jsou nadšené z tohoto triku. Prach pro mnohé může být velmi dráždivý, u někoho může vyvolat kašel nebo dokonce alergickou reakci. I po velkém úklidu celého bytu můžete v některých místnostech najít další prach.

Jediným způsobem je pravidelný úklid

Boj s prachem je ale sisyfovská práce. Jakmile práci dokončíte, abyste znovu začali. Měli byste se ale zamyslet spíše nad tím, jak si práci ulehčit, aby byl úklid hotový na první pokus. Budete k tomu potřebovat pouze:

  • Vodu
  • Lahev
  • Aviváž

Možná se divíte, k čemu bude dobrá aviváž při utírání prachu? Ale společně s vodou má aviváž antistatické účinky. Díky nim tak utřené povrchy touto směsí nebudou přitahovat prach.

Kromě prachu můžete s aviváží i uklidit koupelnu

Dlaždice v koupelně se mohou zanést vodním kamenem, ale s tím si aviváž snadno poradí. Společně s vodou ji smíchejte v poměru 1:2. Po umytí dlaždiček je vytřete suchým hadříkem. Můžete si tak vyčistit i zrcadla, vodovodní baterie nebo skla ve sprchovém koutě.

Aviváž můžete zředit s vodou na mytí oken. Budou se bezvadně lesknout a navíc roztok můžete použít i na okna ve vašem vozidle. V automobilu si pomocí aviváže můžete vyčistit také potahy. S ní odstraníte snadno:

  • Skvrny od marmelády
  • Čokolády
  • Rozlité kávy

Po každé aplikaci aviváže opatrně přejeďte suchým hadříkem a nechce zaschnout. Stejně snadno odstraníte skvrny také na nábytku. Aviváž můžete přidat také do kbelíku, když jdete vytírat podlahu. Pomůže možná více než prostředek na mytí podlah.

Aviváž vám také snadno provoní byt. Můžete jí nalít do prázdné lahvičky. Do roztoku namočte špejle nebo tyčinky, nechte nasáknout a otočte. O prachu už jsme vám říkali. Je to opravdu jednoduché, kromě prachu nebude nábytek přitahovat ani statická elektřina. Zaseknutý zip už nebude žádný problém. Několik kapek přidejte přímo na zip a pomalu ho rozpohybujte.