Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky vám k ní mohou pomoci. Jen s těmi nejlepšími budete vypadat dokonale. Které to jsou?

0
(0)

Dalibor , 07. 03. 2020

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo se totiž po delším čase neaktivity zcela uzavře a jednoduše nechce vašemu snažení vyjít naproti. Nejožehavějšími partiemi těla jsou zejména boky, oblast kolem pasu a zadní svaly. Proč? Právě s těmi totiž během dne hýbeme nejméně a jsou tedy mnohem náchylnější k hromadění tuku. Pokud tedy jinak máte pohybu dostatek, měli byste si každý den vyhradit alespoň pár minut na cvičení zmíněných partií. Že ale nevíte, jaké cviky se v tomto směru mají cvičit a jaké jsou nejvíce účinné? Nezoufejte!

Úkolem tohoto článku je představit všem čtenářům jednoduché pohyby, kterými za pravidelného provádění může zvrátit narůstající tukovou vrstvu a při tom se zároveň dobře pobavit, protože cvičení nutně nemusí být pouze očistec, na který se ze zásady netěšíte. Zajímá vás tedy více? V tom případě okamžitě upalujte pokračovat ve čtení k následujícím řádkům, které pro vás budou v mnoha ohledech velmi přínosné. Co tu ještě děláte?
Nejlepší cviky, které by vám rozhodně neměli uniknout

Nejjednodušším, ale zato velmi efektivním cvikům, je naklánění dopředu. Spočívá v tom, že své tělo ze vzpřímené polohy při rozkročenýma nohách nakláníte dopředu a kmitají k podlaze, jak nejlépe dokážeme. Jsou i tací, kteří si při opakovaném kmitání dokáží sáhnout až dlaněmi na podlahu, to chce však dostatek praxe a odhodlání. Toto cvičení velmi dobře zpevní svaly a zároveň je užitečné pro páteř. Hodí se zvláště pro ty z vás, kteří máte sedavé zaměstnání. Patnáct opakování po třech kmitech k zemi vám denně bude na začátek bohatě stačit.

Naklonění bokem je samozřejmě velmi účinné v souvislosti s procvičováním bočních svalů, které jsme na začátku zmínili jako jedno z nejpalčivějších míst lidského těla. Pro tento cvik je potřeba opět mírně rozkročit nohy a střídavě se rukama vytahovat jakoby do stran (vždy křížem). Abyste dosáhli co možná nejlepších výsledků, je důležité držet tělo při naklánění v zákrytu, nesmíte si "ulevovat". Pro ještě lepší efekt do ruky vezměte například lehčí činky, pokud to s nimi samozřejmě zvládnete. Pro začátek si vytvořte tři sady tohoto cviku po 20 ohybech na každou stranu.

Absolutní špičkou v oblasti cvičení bez jakéhokoliv náčiní jsou již dlouhá léta kliky a ani kulturisté na ně při své tělesné stavbě stále nezapomínají. Jedná se o unikátní cvik, který donutí zabírat všechny svaly v těle, zejména na hrudníku, ramenech a zádech. Technicky je důležité držet tělo narovnané jako deska a snažit se kmitat pouze zmíněnými svaly, nepomáhat si ostatními. Pokud s kliky teprve začínáte, určitě si nejprve dávejte méně. Postupně přidávejte a až se nakonec vypracujete ke třiceti klikům denně, máte vyhráno!

Nebojte se jít do sebe!

Doufáme, že vám tento článek otevřel oči a vy konečně začnete s přibývajícími kily něco dělat. V dnešní době se "faldíky" opravdu nenosí a proto je důležité na postavě pracovat pravidelně a hlavně dlouhodobě!

 

Další skvělé cviky, se kterými se vaše tělo začne konečně měnit k lepšímu

Opravdu velmi rychlý nástup svaloviny získáte díky cvičení známému "luk", které vám představíme nyní a navíc ho máme osobně vyzkoušené. Jednoduše si lehnete na břicho (samozřejmě na karimatku nebo jakýkoli jiný podklad), natáhnete ruce dopředu a začnete pomalu zvedat nohy, ruce a hlavu vzhůru. V této poloze zkuste vydržet, co nejdéle to půjde. Ke konci ucítíte, jak vaše svaly dostávají zabrat. Když už bude situace neúnosná, uvolněte se z pozice. Uchopte si kotníky rukama, zhluboka se nadechněte a přibližně stejnou dobu, jakou jste věnovali cvičení samotnému, odpočívejte.

Kompletní péči o svou dokonalou postavu dokonãete díky cvičení s názvem "výtahy na míč". Gymnastický míč je velmi užitečnou pomůckou, která je vhodná pro muže i ženy. Žaludkem se položte na onen míč, nohama se dotýkejte země a ruce umístěte za hlavu. Zvedejte a zase snižujte rameno v zadní části a přitom se snažte udržet krk rovný. Možná se vám to zdá na první přečtení jako hloupost, ale v praxi určitě pocítíte palčivou bolest při několikanásobném z mnoha opakování.

V neposlední řadě vám také doporučujeme cvičení, které kromě toho, že skvěle pomáhá vaší tělesné schránce, také zcela nepřekonatelně vypadá! Most spočívá v tom, že své tělo umístěte do polohy na všechny čtyři, nicméně to uděláte opačně, než jste byli dosud zvyklí! Cvičení s břichem vzhůru je velmi náročné a jen tak někdo ho rozhodne nezvládne, takže pokud můžeme doporučit, pusťte se do něj až po pár týdnech pravidelného cvičení. To by vaše tělo totiž mohlo už lépe zvládnout.

Nebojte se jít do sebe!

Doufáme, že vám tento článek otevřel oči a vy konečně začnete s přibývajícími kily něco dělat. V dnešní době se "faldíky" opravdu nenosí a proto je důležité na postavě pracovat pravidelně a hlavně dlouhodobě!

👍 Tento návod je užitečný