Chcete dvojnásobnou úrodu okurek? Nalijte půl litru této směsi pod každou sazenic, nic víc!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2020

Zázračné hnojivo z tvrdého chleba

Pokud chcete opravdu dobrou úrodu okurek, musíte jim dát správnou výživu. A stará známá aktivita - fermentace - vám s tím může pomoci.

Naplňte kbelík do 2/3 chlebové krustě a naplňte vodou. Vložte namočenou kůru něčím, jinak se budou nadnášet, když chléb začne plavat. Umístěte kbelík na teplé místo na jeden týden. Výsledná konzistence se zředí vodou v poměru 1: 3 a použije se jako hnojivo, kterým vyléváme čerstvě osázené okurky - vyjde asi půl litru na jednu sazenici. Pak voda od začátku květu, dokud plody nejsou velké.

Osvědčené hnojivo na okurky, rajčata, lilek a další zeleninu

Nedám dopostit tento starý osvědčený recept - nalít vodu na kuře a nechat ho kvasit. Ačkoli to voní dobře, je to pro výživná bomba pro okurky. Po nařezení je hnojivo vynikající i pro rajčata, cukety, tykve a další plodiny - ředte 1:10. "

Výživa a ochrana před škůdci a chorobami v 1 kroku

Největším problémem s pěstováním okurek je to, že okurky jsou napadeny houbovými chorobami a škůdci. Protože okurky rychle rostou, nesmí se provádět chemické postřikování. Z tohoto důvodu se doporučuje pracovat s neškodnými organickými roztoky. To je jeden z nich.

Co budeme potřebovat?

  • 500 ml syrovátky
  • 2 PL 10% amoniaku
  • 4 - 5 l vody pokojové teploty

Jak na to ?

1. Syrovátku smíchejte s amoniakem.

2. Nalijte směs do vody.

3. Rostliny ošetřete roztokem tak, že postříkáte obě strany listů, alespoň jednou týdně , brzy ráno nebo pozdě v noci, aby roztok zůstal na povrchu listů co nejdéle.

Syrovátka obsahují velké množství prospěšných látek pro rostliny (dusík, draslík, fosfor a mikroelementy). Po postříkání listy se na povrchu vytvoří tenký film, který je dokonale chrání před plísňovými spory. Vyhýbají se také malým škůdcům, protože se jim tento film nelíbí.

Amoniak je úžasné hnojivo obsahující dusík, ale také slouží jako vynikající prevence hmyzu. V této směsi má amoniak funkci neutralizace kyselé syrovátky, protože kyselé prostředí není pro rostliny nejpříjemnější. Při pravidelné aplikaci se listy a květy zvětšují. Toto řešení vám zajistí zdravou a bohatou sklizeň.