Chcete, aby vám citróny vydržely čerstvé celý měsíc? Zkuste tento jednoduchý trik se sáčkem!

0
(0)

Jan , 19. 10. 2020

Letošní podzim je obzvlášť těžký. Každoročně se s nástupem podzimu potýkáme s řadou respiračních onemocnění a letos nám k tomu všemu přibyl i nevyzpytatelný koronavirus. Lék na koronavirus sice ještě nemáme. To ale neznamená, že nemůžeme posilovat naší imunitu. Citrón je velmi oblíbeným přírodním zdrojem vitamínu C. Jak ho ale uchovat čerstvý co nejdéle?

Citrón pomáhá léčit řadu zdravotních potíží

To, že je citrón velmi zdravý, ví už i děti ve školce. Konzumace citrónu a citrónové šťávy je účinnou prevencí respiračních onemocnění a viróz. To ale zdaleka není všechno, co toto kanárkově žluté ovoce dokáže.

  • Slouží jako podpůrná léčba při chřipce a jiných respiračních onemocněních
  • Dokáže odstranit ledvinové kameny
  • Posiluje cévy
  • Odvodňuje

Jinými slovy se vám určitě vyplatí mít ho neustále po ruce.

Jak (ne)skladovat citróny

Tak schválně, kdepak skladujete citróny? Máte je krásně naaranžované v misce? Pokud ano, vězte, že v tom nejste sami. Vždyť je to tak pěkné ovoce. Jenže pokud je máte uskladněné v pokojové teplotě, už po týdnu ztrácí citróny nutriční hodnoty, začnou měnit barvu i chuť. Skladovat je při pokojové teplotě tedy můžete pouze krátkodobě. Někteří lidé dávají brambory a cibuli do ledničky a citróny nechávají venku a přitom by to mělo být přesně naopak!

Citróny patří do ledničky

Pokud vám jde o to, uchovat blahodárné účinky citrónu co nejdéle, uložte je vždy do ledničky. Ale ne jen tak volně! Citróny dejte do mikrotenového sáčku nebo do plastového sáčku na zip. Pak je teprve můžete uložit do ledničky. Takto zabalené vám v ledničce vydrží čerstvé po celý měsíc. Proces stárnutí ovoce se výrazně zpomalí. Nedoporučujeme ale citróny mrazit! Chlazením v sáčku si uchovají více prospěšných látek.