Přírodní antibiotiková náplast, kterou si uděláte doma a vyléčí vám jeden vřídek.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Jedna dívka si na bolavou kůži položila stroužek rozmačkaného česneku, odešla spát a ráno se nestačila divit. Česnek je totiž jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků. Nemusí se ale jen jíst, aby vás ochránil před bakteriemi a infekcemi. Jeho další funkce jsou také velmi účinné.

Zkuste česnek nalepit pod náplast

Pokud vás trápí nějaká bolest, nebo máte vřídek, můžete si pomoci česnekem. Stačí si ho kousek rozmačkat a položit pod náplast, kterou přiložíte na kůži nebo na tu část, kde máte bouličku nebo vřídek. Působí antibakteriálně na pupínky, které jsou výsledkem lidského papilomaviru. Česnekem kůži ošetříte ještě lépe, pokud ho necháte na kůži celou noc. Obměňujte náplast i česnek každý den po dobu dvou týdnů a uvidíte, že vaše bolest zmizí.

Česnek totiž obsahuje více než 400 účinných látek, proto je oblíbený nejen mezi kuchaři, kteří ho rádi přidávají do různých pokrmů, ale také pro domácí lékařství. Je bohatý na vitamíny A, B1 a C. Je plný minerálů, obsahuje vlákninu, aminokyseliny, éterické oleje. Jeho konzumací si dodáte také železo, jód, draslík, vápník nebo fosfor.

Česnek je superpotravinou

Je dokázáno, že česnek, přesněji tedy jeho látka alicin, patří mezi silná antibiotika, která vás vyléčí z nemocí jako je chřipka a nachlazení. Každodenní konzumací si navíc posílíte imunitní systém, má malý obsah kalorií. Jeho účinné látky přispívají ke snížení krevního tlaku nebo snižuje hladinu cholesterolu. Kromě jiného česnek:

  • Prodlužuje život a má příznivý vliv na zdraví
  • Ovlivňuje pozitivně sportovní výkon
  • Obsahuje antioxidanty, který brání vzniku demence a Alzheimerovy choroby

To je jen malý výčet toho, proč konzumovat česnek. Jeho výhodou je také snadné pěstování, stačí ho vložit do vody, počkat až vyklíčí a můžete ho přesadit do květináče. Dá se dokonce zamrazit a můžete ho využívat po celý rok. Použít ho můžete do pomazánek, omáček nebo do salátů.