Pokojovky mi rostou jako divé: Už roky oloupu stroužek česneku a vložím ho do květináče s pokojovými rostlinami.

0
(0)

Jan , 04. 02. 2021

Česnek je bohatý na vlákninu, organické kyseliny, soli fosforu a vápníku, dusíkaté látky, éterické oleje, enzymy a další látky, které jsou prospěšné nejen pro lidi, ale také pro rostliny. Česnek vyživuje půdu a zbavuje ji parazitických mikroorganismů. Vložte několik stroužků do hlíny v květináči a uvidíte, že se vašim květinám bude dařit mnohem lépe.

Jakým způsobem česnek používat? Můžete si připravit česnekový nálev

Základní použití je velice jednoduché, zkrátka jen oloupete několik stroužků česneku, nakrájíte je na menší kousky a vložíte přibližně jeden až dva centimetry hluboko do zeminy. Nezapomeňte ale po několika dnech česnek odstranit, mohl by v hlíně začít hnít a způsobovat plísně, čímž by napáchal více škody než užitku. Mnoho lidí také připravuje výživnou česnekovou zálivku, která funguje jako přírodní hnojivo. Recept je jednoduchý:

  • rozdrťte jeden stroužek česneku na jeden litr vody,
  • nechejte česnek ve vodě vylouhovat alespoň 24 hodin,
  • vzniklým nálevem zalévejte rostliny, jak jste zvyklí.

Díky česneku můžete své pokojové rostliny chránit před škůdci, houbami a bakteriemi. Rostliny budou živější a zdravější a půda bude čistá, bez škodlivých patogenů.

Česnek odpuzuje mnoho škůdců, mimo jiné i krtky

Díky přirozené repelentní povaze je česnek dokonalým nástrojem k odpuzování škůdců. Toto snadno připravitelné česnekové tonikum skvěle funguje na škůdce, jako jsou mšice. Česnek vám ale může pomoci i s vystrnaděním krtků z vaší zahrady. Použijte celý nebo drcený česnek a vložte přímo do jejich tunelů. Vůně česneku je pro jejich citlivý nos velmi silná, což je povzbudí k opuštění oblasti. Pěstování česneku je tedy skvělou prevencí proti přítomnosti krtků a hrabošů ve vaší zahradě, protože i samotné kořeny česneku mají svoji specifickou vůni, která výše zmíněná zvířata odpuzuje.