Nechápali proč dávám orchidejím česnek. Když pak ale viděli ty květy, začali to dělat také.

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

Orchideje si v posledních pár letech užívají místa na našich parapetech. Jedná se o nádhernou tropickou rostlinu, která zdobí nejednu domácnost. Pokud ji chcete také, nebojte se jí a pořiďte si ji. Říká se, že pěstovat orchidej je velmi složité, ale věřte, že ji zvládne i začátečník. Chyby se v pěstování orchidejí dělají, ale maximálně se stane to, že orchidej přestane kvést, proto bychom rádi prozradili způsob, který zajistí, aby vaše orchidej opět kvetla. Stačí vám k tomu česnek. Nedivte se, i malé dítě ví, jakou sílu česnek má, je to bílý poklad s prospěšnými vlastnostmi. Česnek pomůže orchidejím rychleji kvést.

Orchidej pokvete jako nikdy

Chcete-li, aby vaše orchidej opět kvetla a nejlépe aby kvetla mnohem více, připravte ji česnekovou lázeň, která podpoří bujné kvetení. Česnek dodá rostlině mnoho důležitých živin, které rostlinka potřebuje. K přípravě budete potřebovat pouze vodu a česnek.

Jak připravit výživný roztok

  • Voda jeden litr
  • Česnek tři stroužky

Vodu uvařte a nechte ji úplně vychladit. Poté oloupejte česnek a nadrťte ho nebo nakrájejte na malé kousky. Česnek vysypte do studené vody a nechte alespoň jeden den odstát, nejlépe na tmavém místě.

Způsob použití

Poté přelijte česnekový výluh do misky a umístěte zde i orchidej. Nechte do kořenů orchideje absorbovat tekutinu a po přibližně hodině vytáhněte a nechte ještě ve vaně okapat. Tímto způsobem vyživujte rostliny každý měsíc. Rozhodně nepoužívejte česnekovou vodu vícekrát za měsíc.

Poslední rada na závěr

Pěstování orchideje se opravdu nemusíte bát, není to nic složitého a jistě poroste i úplnému začátečníkovi. Pokud si ji koupíte, vyberte ji také místo, kam nesvítí slunce, takže jistě jižní parapet nebude ideální. Orchidej snese chvíli slunce, ale ne stále. Ideální bude ji umístit na druhou stranu domu na parapet k oknu. V takových podmínkách je přes den teplo a přes noc zima, to orchidej požaduje. Také ji dopřejte jednou za devět dní zálivku pomocí odstáté vody. Stačí orchidej opět ponořit do vody, nechat působit a poté nechat okapat, to je vše.