Česnek je účinným čisticím přípravkem. Použijte ho například v koupelně

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2021

Snad každá hospodyně dobře ví, jak je občas těžké udržet celou domácnost perfektně čistou a bez usazených nečistot. Zejména v koupelně je velmi obtížné udržet odtoky i umyvadla v absolutní čistotě. Přinášíme vám skvělý tip na jednoduché vyčištění vaší koupelny pomocí česneku.

Česnek se používá nejvíce v kuchyni

O pozitivních účincích česneku jste již mohli číst několik článků. Vedle pozitivního vlivu na hladinu cholesterolu nebo na křečové žíly vám česnek pomůže také v boji proti nachlazení či zánětům či v boji proti problémům dýchacích cest.

Dnes se ale podíváme především na pozitivní účinky při čištění domácnosti. I v tom vám totiž česnek může pomoci. Česnek totiž obsahuje alicin, který má na svědomí právě tu specifickou vůni česneku. Kromě typického zápachu vám alicin pomůže také v boji proti plísním i bakteriím, kterých je i v koupelně vždy požehnaně.

Připravte si jeden stroužek česneku

Pokud se tedy chcete zbavit bakterií a plísní v koupelně, zapojte do boje při čištění kromě běžných přípravků také česnek. Stačí například jen jeden stroužek česneku. Ten vložte do záchodové mísy a nechte jej tam přes noc. ráno stačí spláchnout a všechny nežádoucí bakterie jsou pryč.

Úplně stejným způsobem můžete bojovat proti plísním také v umyvadle. Napusťte umyvadlo vodou a vložte do vody stroužek česneku. Nechte působit opět přes noc nebo alespoň několik hodin a poté vodu vypusťte. Zbyde vám jen krásně čisté umyvadlo bez bakterií, plísní a nežádoucích nečistot.

Pro perfektní vyčištění koupelny určitě nepotřebujete žádné drahé, značkové čistící prostředky. Vedle česneku vám pomoci pro čištění koupelny také ocet nebo velmi účinná jedlá soda. Všechny  tyto ingredience jsou mnohem levnější a daleko více ekologičtější. Proto neváhejte a připravte si pro váš úklid také tyto přípravky. Jsou stejně účinné jako ty plné chemikálií.

👍 Tento návod je užitečný