Několik možností jak využít česnek ve vaší domácnosti. A ano, i naprasklé okna!

0
(0)

Dalibor , 29. 10. 2020

Česnek je téměř zázračnou potravinou. Mnoho lidí ho záměrně nekonzumuje kvůli výraznému aroma, které pak ve společnosti nepůsobí dobře, ale tato potravina nabízí nejednu výhodu. Pro zdraví je téměř nezbytnou součástí jídelníčku, ale může vám pomoci také v domácnosti.

Proč zařadit česnek do jídelníčku

Organismus potřebuje jednou za čas lehce pročistit, a to nejlépe přírodním způsobem. Nemusíte své tělo trápit náročnými dietami nebo detoxy, jelikož mohou organismus rozhodit. Mnohem lepší je užívat potraviny, které působí protizánětlivě.

Jedním z takových pomocníků je právě česnek. Jeho síla dokáže navrátit střevům ztracené zdraví. Pokud se ve vašem těle nacházejí nevhodné bakterie, nebo dokonce parazité, pravidelné užívání česneku vám pomůže je jednoduše odstranit a navodit v těle rovnováhu.

Jak může pomoci v domácnosti

Česnek má hodně sacharózy, která tvoří přirozené lepidlo. To můžete využít ve chvíli, kdy vám praskne okno, a vy potřebujete rychlé řešení, než seženete lepidlo z obchodu. Musíte jen rozříznout stroužek česneku na polovinu podélně a lehce ho v oblasti s prasklinami natřít.

Poté odstraňte česnek, který zůstal na skle, papírovým ručníkem. Okamžitě si můžete všimnout, že každá z malých trhlinek je nakonec vyplněna tímto česnekovým „lepidlem“, které brání ještě většímu opotřebení skla.

Lepidlo pro stav nouze

Podobně se můžete zachovat i ve chvíli, kdy vám například letící kamínek poškodí sklo u auta. Česnek jako přírodní lepidlo zabraňuje dalšímu rozbití skla až do zásahu zkušeného a specializovaného odborníka. Jedná se o potravinu, kterou má mnoho lidí doma, a proto se hodí k rychlému zásahu.

Je samozřejmé, že nedokáže řešit sklo, které se rozpadá na kousky. Řeč je o menších prasklinách, které by se časem mohli roztáhnout a způsobit tak větší škody. Díky česneku můžete zasáhnout co nejrychleji a takovým ztrátám zamezit.