Český terapeut ukázal zázračný způsob, jak uvolnit krční páteř za pár minut: Nikdy bychom nevěřili, že to dokáže obyčejná masáž chodidel!

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

Máte problémy s krční páteří, bolesti a nepříjemné každodenní komplikace? Možná je čas podívejte se na vaše nohy!

Mnozí terapeuti zdůrazňují, že klíčem ke zdravé páteři bez bolestí je ukrytý právě v chodidlech. Tyto masýže pracují s konkrétními body na chodidle, jejichž správná stimulace způsobuje úlevu a má velmi pozitivní vliv i na další aspekty života - například na dobrý spánek.

Na začátek: Dopřejte nohám náležitou pozornost každý den

Koupel nohou, která uleví od bolesti nohou, zbaví vás otoků a únavy

Smíchejte 1-2 šálky octa z jablečného octa se šesti šálky teplé vody a namočte si nohy do této tekutiny, nechte máčet, dokud se voda neochladí. Tento koupel je vynikající i při pocitu těžkých a oteklých nohou - může za to vysoký obsah draslíku pomáhá snížit zadržování tekutin, což je častou příčinou otoků nohou. Funguje to i proti nepříjemnému mravenčení v nohách, pro které jsem často měla problém usnout, určitě zkuste je to neškodné a může vám to po těžkém dni padnout opravdu dobře.

Jednoduché pohyby, které dokáží zázraky

Renomovaný fyzioterapeut sestavil soubor jednoduchých pohybů, které rychle působí přímo proti bolesti a dokáží z dlouhodobého hlediska zabránit tomu, aby se problémy stupňovaly. Zde jsou jeho jednoduché, názorné způsoby, jak bolest porazit už v prvních sekundách. A co je nejdůležitější, budete se cítit dobře.

zvednuté paty

Postavte se za čelo židle a uchopte ho oběma rukama.

Ohněte jednu nohu v koleni a zvedněte ji tak, že lýtko a stehno budou v ostrém úhlu.

Pomalu zvedejte kotník druhé nohy, dokud nestojíte zcela na špičce. Zároveň s kotníkem zvedneme i dlaně tak, že prsty jsou téměř vyrovnané.

Pomalu vrátíme patu zpět na podlahu. Opakujte 10-15 x pro každou nohu. Toto cvičení působí proti bolesti kolen a systematicky posiluje svaly kolena a okolní svaly.

Chození po špičkách

Toto je jednoduché cvičení, které můžete udělat při běžných domácích pracích, nebo když například jdete podívat do schránky. Jednoduše se 10-15 minut procházejte po špičkách - dokud vydržíte. Takto posílíte klenbu na chodidlech, zpevníte přední část chodidla a vyhnete se nepříjemným křečím.

Kotníky

Pokud sem-tam cítíte kotníky, je velmi pravděpodobné, že časem vám začnou dělat velký problém. Konec-konců, drží váhu celého těla. Toto je nejjednodušší způsob, jak je zpevnit. Když sedíte, nebo stojíte, zvedněte jednu nohu a pomalu dělejte vztaženou chodidlem pohyby do kruhu. 10x udělejte kruh směrem dovnitř a 10x směrem ven, pro každou nohu.

Odpor

Budeme potřebovat pružnou tkaninu, kterou upevníme kolem pevného kusu nábytku. Jednu nohu mírně ohněte v koleni a dejte pod druhou nohu. Popruh navlečte na nohu, která je vyšší a pomalu táhněte chodidlem pás směrem k sobě. Opakujte 10-15 x pro každou nohu. Cvičení zpevňuje lýtkové a vnitřní stehenní svaly, které jsou důležité pro oporu kloubů na noze.

Zdravá klenba = zdravá noha

Možná si tento cvik pamatujete, když jste byli děti. Jde jen o to, že se snažíme prsty zahnout co navíc dovnitř nohy. Zkuste například, zda dokážete takto uchopit tužku. Tento cvik má úžasný efekt proti křečím, zpevňuje klenbu a předchází velkým bolestem chodidel. Opakujte 15x pro každé chodidlo.

Masáž pomocí tenisového míčku