Češka ukázala perfektní tip, jak vyčistit vodu v bazénu bez Sava a bazénové chemie: Škoda, že jsme to neviděli dřív!

0
(0)

Dalibor , 17. 06. 2020

Tento problém právě v těchto dnech řeší mnozí z nás. jak vyčistit vodu v bazénu bez zbytečné bazénové chemie a tak, aby to skutečně fungovalo. Máme pro vás fantastický tip!

Vynikající nápad, jak v bazénu vyčistit železitou vodu ze studny.

Nepoužila přitom žádnou tradiční bazénovou chemii, ale něco, co většina z nás využívá zcela jinak - Vitamín C.

Ano, čtete správně, vitamin C nebo kyselina L. askorbová dokáže skutečně velmi rychle a účinně přeměnit zakalenou vodu na dokonale čirou. A přitom vůbec netřeba použít mnoho, paní Lenka do bazénu přidala jen cca 200 gramů a výsledek můžete vidět sami.

Vitamín C je zázrak nejen pro zdraví

Mnozí z nás si vitamin C běžně kupují v lékárně a to zejména v obdobích chřipky a nachlazení, kdy potřebujeme posílit imunitu.

V případě železité zkalené vody působí kyselina askorbová jako expresní čistička, jejíž působením vznikne sloučenina zvaná L. askorbát železnatý - nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků na zdraví, na rozdíl od bazénové chemie je tato sloučenina nejen bezbarvá ale i zdraví neškodná.

Kde kyselinu L. askorbovou (vitamin C) sehnat ve větších množstvích?

Není to vůbec komplikované, například Vitamin C v prášku (1 kg) dostat běžně v lékárně, případně stačí zadat do googlu a jednoduše si najít vitamín C v objemu, který chcete. Dokonce se dá sehnat i v drogerii.