Na kůži se mi udělali tyto červené tečky, které byly vystouplé a zduřelé. Doktor mi řekl toto.

0
(0)

Tomáš , 23. 08. 2021

Znáte krtky? Ne, nemyslíme ta zvířátka, která dělají krtince a ničí vaši zahradu. Dnes budeme mluvit o jevu, který se nazývá angiom nebo vaskulární krtek. Název je to sice podivný, ale na kůži se tyto abnormality objevují často. Vytvořit se přitom mohou kdekoli na těle, a to u kohokoli z nás. Většinou se ovšem objevují u bělochů středního věku. Co dělat, když si nějaké najdete na těle? A jsou pro vás nebezpečné?

Dobrý zpráva pro každého z vás

Skvělou zprávou je, že červené krtky nepředstavují velké nebezpečí, ale pokud na nich zaznamenáte nějaké abnormality nebo se začnou rozšiřovat, měli byste navštívit lékaře. Jejich tvorba může také souviset s problémy s játry. Tvořit se mohou také v důsledku špatné stravy nebo hromadění toxinů v těle. Z tohoto důvodu byste si na ně měli dávat pozor. Jakékoli změny mohou znamenat změnu ve vašem těle, která se tímto způsobem projevuje navenek.

Jak většinou vypadají? Velikost se u každého liší, ale obvykle má několik milimetrů. Čím větší jsou, tím spíš vám lékař doporučí, abyste je odstranili. Máte-li okraje velmi tvrdé na dotek, měli byste navštívit dermatologa a poradit se s ním, zda nejsou útvary na vaší kůži nebezpečné. Napovědět by vám měla také jejich barva. Červené jsou v pořádku. Jakmile se jejich barva či velikost začne měnit, neignorujte tyto příznaky a kontaktujte svého lékaře.

Některé změny jsou zcela přirozené

Existují období a situace, kdy se červení krtky mohou začít šířit a přitom to neznamená nic špatného. Je to pouze reakce těla na nový stav. Z tohoto důvodu se běžně šíří během těhotenství, při užívání hormonální antikoncepce nebo ve stáří. To znamená vždy, když v těle dochází k velkým hormonálním změnám, ať z přirozených nebo chemických důvodů. Příčin může být mnoho, ale tyto tři jsou nejčastější. Nejdůležitější je ovšem vše hlídat a neignorovat žádné změny.