Červenají vám uši? Pálí vás? Může se jednat o zdravotní problém

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2020

Mnoho odborníků má zato, že jsou naše uši určitým způsobem propojeny s různými částmi těla a vnitřními orgány. Akupresura z tohoto faktu přímo vychází a léčí působením na konkrétní body rozličné zdravotní komplikace. I západní medicína ale umí poznat některé problémy jen z pohledu na vaše uši, ať už se jedná o současný stav, nebo o problémy, které nám teprve hrozí. Oči jsou oknem do duše, uši do těla.

Místo otisku prstu otisk ucha? Vaše uši jsou jedinečné!

Ačkoliv je to k neuvěření, naše uši jsou zcela hotové hned po porodu, Hypoteticky by se tedy hned na porodním sále mohly brát „otisky ucha“, které zůstanou stejné po celý život. Poznali byste své blízké podle ucha? Zajímavý je také ušní lalůček. Nadpoloviční většina lidí (55 procent) má lalůček úplně přirostlý (je kompletně přirostlý ke kůži hlavy, jeho přední okraj není rozeznatelný). Částečně přirostlý ho má 30 procent lidí a zbylých 15 procent lidí ho má volný. Je to do značné míry ovlivněno dědičnými geny.

Neuvěříte, co všechno se dá poznat z barvy a tvaru vašich uší

Bylo prokázáno, že diagonální záhyb na ušních lalůčcích může naznačovat, že máte onemocnění věnčitých tepen nebo že se může tento problém brzy objevit. Bledé uši mohou znamenat, že vám chybí vápník, případně některé vitamíny. Červené uši zase naznačují problémy s ledvinami, bolesti hlavy, možnou ztrátu paměti a v nejhorším případě i onemocnění mozku. Zánět chrupavky ucha bývá často příznakem nemoci s názvem relapsující polychondritida. Na uchu je více než 200 akupresurních bodů, z nichž každý je spojený s jinou částí těla. Tlakem na konkrétní bod můžete napomoci odeznění bolesti, ale je možné touto formou vyřešit i některé emocionální záležitosti. Akupresura může pomoci:

  • odbourat stres,
  • rozehnat bolest hlavy,
  • zlepšit imunitní systém,
  • zbavit se napětí v šíji a bolesti zad atd.