Domácí čerstvý sýr, který si připravíte doma ze tří základních ingrediencí. Zapište si tento recept.

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2021

Opravdu vše, co si vytvoříte doma s láskou a péčí, má mnohem lepší chuť než věci, které si můžete jednoduše zakoupit v obchodě. Už jste někdy přemýšleli o tom, jak si doma připravit čerstvý sýr? Skvěle se hodí i pro malé děti, protože neobsahuje žádné chemické látky, konzervanty a dochucovadla. Jedná se o velice jednoduchý recept, k jehož přípravě jsou potřebné jen tři jednoduché ingredience. Uvidíte, že se zařadí mezi vaše rodinné stříbro.

Základní recept na čerstvý domácí sýr

Pro přípravu základního receptu potřebujete jen tři suroviny:

  • 1 litr odstředěného mléka,
  • 1 velký jogurt,
  • šťáva z jedné poloviny citronu.

Dále se vám bude hodit čistá utěrka nebo plátýnko a hrnec. Postup je následující: v hrnci rozehřejte mléko a vařte po dobu 15 minut, poté přidejte jogurt a citronovou šťávu. Několik minut míchejte a výslednou směs nechte tři hodiny odstát v lednici. Poté přes plátýnko oddělte syrovátku od sýra. Vzniklý sýr vložte do zavírací misky a nechte ještě dalších 30 minut v ledničce. Můžete ho ještě dosolit a nechat odpočívat dalších osm hodin. Získáte přírodní a chutný zdroj vápníku bez umělých konzervantů a barviv. Je třeba vzniklý sýr uchovávat v lednici a spotřebovat do tří dnů.

Domácí sýr můžete ochutit a vytvořit tak nespočet chutných variant

Brzy zjistíte, že příprava tohoto sýra je velice jednoduchá a výsledný produkt chutná báječně. Pokud dostanete chuť na jinou variantu receptu, můžete postupovat stejně, jen po oddělení syrovátky přimícháte do sýra ingredience podle vaší chuti. Výborně se hodí různé druhy koření, například bazalka nebo oregano, pepř, chilli papričky, sušená rajčata, pepř nebo česnek či nasekané olivy. Dosáhnete několika skvělých variant, které se výborně hodí například pro pohoštění přátel, na jednohubky, s bagetou jako předkrm nebo jako zdravá svačinka se zeleninou a celozrnným pečivem.

👍 Tento návod je užitečný