Celá moje rodina si to dává na obličej: Odstraní to vrásky i skvrny na pokožce

0
(0)

Dalibor , 15. 01. 2020

Zdraví pokožky je stejně důležité jako stav zbytku našeho těla. Zdravá pokožka o sobě dává vědět svým svěžím a barevně pěkným vzhledem.

Pokožka má důležitou roli v tom, že brání průniku škodlivých látek a organismů do těla. Proto bychom se měli snažit ji udržovat adekvátně hydratovanou a v dobré kondici.

Uvedené ochranné funkce kůže se mohou narušit z několika důvodů. Nemusí jít jen o přímé poškození, jakými jsou například řezné či bodné rány.

Na propustnost kůže vůči patogenním objektem ovlivňují i ​​takové věci, jako jsou těhotenství, nadměrné se vystavování slunečnímu záření, nesprávná péče, vystavování chemickým čisticím prostředkem a podobně.

Na trhu najdeme množství kosmetických přípravků, které slibují úžasné výsledky s řešením téměř jakéhokoli kožního problému. No realita bývá jiná.

Hlavní problémy s kosmetikou z obchodu


Běžná kosmetika má však dva problémy. Buď je plná škodlivých chemikálií, které pokožce více ublíží než její pomohou, nebo jde o skutečně přírodní produkty, ale ty jsou extrémně drahé.

Navíc, pokud je kosmetika skutečně přírodní, bude mít krátkou dobu spotřeby, obvykle ne více než 3 měsíce. Pro delší dobu expirace by do ní výrobci museli přidat silné konzervační látky, ale to by se už nejednalo o přírodní kosmetiku.

Jaké je tedy řešení tohoto dilematu?

Poměrně jednoduché - připravte si v menším množství domácí přírodní kosmetiku, kterou hned i spotřebujete a nebudete ji muset dlouho skladovat.

Recept na domácí pleťový krém proti vráskám a skvrnám na pokožce
Dnes vám proto prozradíme recept, jak si vyrobíte takový domácí pleťový krém na vrásky a skvrny na pokožce.

Navíc, tento náš recept se skládá z poměrně levných a snadno dostupných ingrediencí, takže vás to nebude stát mnoho času ani peněz.

Ingredience
Na jeho přípravu budete potřebovat následující suroviny:

  • 1 díl čerstvé dužiny (gelu) z rostlinky Aloe vera
  • 1 díl kokosového oleje
  • pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje (levandulový, šípkový, vanilkový a podobně)
  • Éterický olej je volitelný. Přidejte jej pouze pokud chcete aby váš domácí pleťový krém navíc i pěkně voněl. Na účinky to nebude mít žádný

vliv.

Množství si připravte dle potřeby - ať 1-2 čajové lžičky, pokud jej chcete použít pouze jednorázově na obličej nebo několik polévkových lžic, pokud si jím budete chtít natřít celé tělo, případně si ho připravit do zásoby.

Příprava
1. Vložte aloe vera a kokosový olej (případně i éterický olej) do misky a míchejte několik minut. Pro usnadnění můžete použít i mixér.

2. Míchejte, dokud nezískáte jemnou homogenní směs.

3. Přemístěte směs do skleněné uzavíratelné nádoby (pokud ji nechcete hned spotřebovat) a uskladněte ji na chladném a tmavém místě.

Připravenou směs je nejlépe spotřebovat hned. Pokud ne, tak v lednici by měla vydržet i pár dní.

Aplikace a účinky
Váš domácí pleťový krém aplikujte na pokožku obličeje, případně jinde na těle, kde máte vrásky nebo pigmentové skvrny.

Nejlepší čas na aplikaci je po sprchování na čistou pokožku.

Směs natírejte jemnými krouživými pohyby, nechte ji působit alespoň 15 minut a poté si opláchněte studenou nebo vlažnou vodou.

Účinnost této směsi spočívá ve vzájemné kombinaci jejích složek. Ty jsou také samy o sobě pro pokožku extrémně prospěšné, ale pokud se zkombinují, tak vznikne vskutku efektivní a léčivý pleťový krém.

Kromě vrásek a skvrn jej můžete použít na popáleniny od nadměrného slunění, podráždění pokožky, svědění, štípance od hmyzu nebo na alergické reakce kůže.

Rovněž zlepšuje stav střel (natažené pokožky), akné, vyrážek a navíc výborně pokožku hydratuje.

👍 Tento návod je užitečný