Časovaná bomba ve vašem těle: 10 varovných příznaků, že můžete mít parazity v těle a 7 potravin, které vám pomohou se jich zbavit.

0
(0)

Dalibor , 05. 03. 2020

Jedna třetina populace má parazity v zažívacím systému. Paraziti v systému mohou být příčinou mnoha zdravotních problémů a nepříznivých účinků na zdraví.
 

Toto je 10 nejběžnějších příznaků, že máte parazity v těle:

  • Bolestivé svaly a klouby
  • Problémy při spánku a probuzení během noci
  • Anémie s nedostatkem železa
  • Únava, apatie a deprese
  • Neznámá zácpa, průjem, plyn nebo příznaky IBS
  • Zažívací problémy
  • Cestovní průjem během cestování
  • Zuby brousící během spánku
  • Podráždění kůže, kopřivka, vyrážky, ekzém nebo rosacea
  • Trvalý hlad, dokonce i po jídle

Přesto, pokud se setkáte s těmito příznaky, nemusíte dělat paniku, protože existují účinné přirozené prostředky k odstranění parazitů z těla.

Kde na vás číhá nebezpečí?


V první řadě, jsou to potraviny a voda. Kontaminovaná, hnojená půda je příčinou infikování potravin, ale i hospodářských a jiných zvířat. Dbejte o pití ověřené vody!

Máte rádi sushi, tatarák, či červené maso? Mějte se na pozoru, protože s nimi jste na nejkratší cestě k možné nákaze! Ne nadarmo bychom měli všechny potraviny důkladně mýt i správně tepelně zpracovat.

Dalším zdrojem jsou zvířata. Zda jsou to psi, kočky, nebo jiná domácí zvířata, všechny musí být pravidelně odčervované a kontrolovány. No ne vždy se tyto postupy správně dodržují, nebo tato opatření selžou.

Váš pejsek může venku čenichat cizí psí výkaly, vrtat se v půdě, i různých norách. Kromě tlapek, i na čenichu a jazyku může přenést vajíčka parazitů až k vám domů.

Proto není zrovna nejvhodnější, abyste líbali své miláčky a nechali se od nich olizovat. A pokud přece, tak si pak důkladně umyjte ruce či obličej.

 

7 potravin, které vás zbaví parazitů


Následujících sedm bylin poskytuje rychlé účinky, takže je můžete přidat do vaší stravy, nebo dokončit parazit vyčistit několikrát ročně.

Hřebíček


Hřebíček je nezbytný, zničí vejce, které ve střevech zanechají červi. Má silné antivirové, antibakteriální, antifungální a antimikrobiální vlastnosti. Přidejte jej do pečiva, různých jídel, čajů, nálevu a moštu.

Česnek


Česnek je nejsilnějším přírodním antibiotikem, který nabízí silné antibakteriální, antiparazitární, antivirové, antifungální a protirakovinné účinky. Jezte česnek surový, přidejte ho do zelených džusů nebo ho jen přidejte do vařených jídel.

Oregánový olej


Oregánový olej je dalším účinným způsobem, jak zabít parazity v systému. Je bohatý na antioxidanty, které zabraňují poškození volných radikálů a mají silné protiparazitární, antivirové, antibakteriální a antifungální vlastnosti. Můžete jej použít jako esenciální olej, čaj nebo tinkturu.


Ořechy

Ořechy a zelené trupy černého ořechu (Juglans nigra) čistí střeva a krev.

Šťáva ze zelených ořechů ničí parazity a trup z černého ořechu ošetřuje plísňové infekce.

Používejte ji ve formě tinktury.

Tymián


Tymián ničí parazity ve střevním traktu, stimuluje brzlík, který je hlavní žlázou imunitního systému a posiluje přirozené obranné mechanismy organismu. Přidejte ji do jídla, ať už suchého nebo čerstvého, a užijte si jeho výhody.

Čínský Goldthread


Goldthread (copt chinensis) je prospěšná bylina běžně používaná v tradiční čínské medicíně.

Obsahuje berberin, který poskytuje širokospektrální antimikrobiální vlastnosti a účinně léčí bakteriální, parazitární a kvasinkové infekce. Připravte čaj z této bylinky a odstraňte parazity z vašeho těla.

Pelyněk


Malé žlutozelené květy této rostliny (Artemisia absinthium) a její listy zklidňují žaludeční problémy a léčí střevní červi. Je také silným antimikrobiálním činidlem.

 

Připravte čaj a pijte čistící čaj, abyste se s problémy s parazity nikdy nesetkali.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku.
Přestože jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psané s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s lékařem.

👍 Tento návod je užitečný