Roste nyní skoro všude, ale spousta lidí ji ignoruje. Toto je bylina, která pomůže se štítnou žlázou.

0
(0)

Dalibor , 13. 05. 2021

Jestli vás trápí problémy okolo štítné žlázy, je poměrně pravděpodobné, že na to berete nějaké léky. Věděli jste ale, že vám mohou od těchto problémů ulevit i některé bylinky? Zde najdete sepsané bylinky, které se na problémy se štítnou žlázou používají nejčastěji. Rozhodně nevysazujte léky, které máte předepsané od lékaře, ale určitě si bylinkami nechte pomoci. Byly doby, kdy se všechny zdravotní problémy řešily pouze tím, co lidem poskytla příroda. Nepodceňujte sílu přírody.

Prevence obtíží štítné žlázy

Štítná žláza je v lidském životě velmi důležitým orgánem. Po celý život je odpovědná za přiměřenou produkci hormonů. Ať už štítná žláza produkuje hormonů více nebo méně, než by měla, jedná se o její špatnou funkci, která může mít nepříznivé dopady na vaše zdraví. Pokud se u vás objeví zvýšená či snížená činnost štítné žlázy, je velmi důležité začít to okamžitě řešit s vaším obvodním lékařem, který vám poradí, co dál. Jestli vás tento problém trápí, nemusíte se spoléhat jen na léky, můžete jejich účinnost podpořit také použitím vhodných bylin, o kterých se dočtete níže.

Chaluha

Chaluha je první rostlinou, která vám dokáže pomoci s podporou správné funkce štítné žlázy. Správnou funkci štítné žlázy totiž podporuje jód. Můžete tedy užívat buď jód v tabletkách z lékárny, anebo se spolehnout na maximálně přírodní produkt a tento jód získat z byliny, která se jmenuje chaluha. Jistě ji ve svém okolí seženete, jedná se o velmi rozšířenou rostlinu. A pokud si nejste jestli, jestli ji zvládnete poznat, raději zamiřte do obchodu s bylinami a kupte si rostlinku tam.

Lněná semínka

Jistě jste si všimli, že lněná semínka jsou v poslední době obrovským hitem. Kupuje je mnoho lidí a konzumují je hned na několik způsobů. Jsou malá, nevýrazná a téměř bez chuti, proto je možné přidat je do jakéhokoli koktejlu, jogurtu, sladké kaše, ale i k masu. Nejlepšího výsledku lněná semínka dosáhnou tehdy, když je budete konzumovat za syrova. Abyste dokonale podpořili činnost štítné žlázy, měli byste zkonzumovat jednu polévkovou lžíci denně. Je to poměrně malé množství, a proto můžete celou denní dávku zahrnout do své snídaně například jako jednu z výše zmíněných variant.

Zázvor

I zázvor je potravina, která z prodejních pultů mizí poměrně rychle. Každé malé dítě ví, že zázvor je léčivou bylinou zejména na problémy s nachlazením. Nejlépe si pak poradí s bolestí v krku. Zázvorový čaj si ordinuje většina nachlazených lidí. Již málokdo ale ví, že je zázvor schopný také stabilizovat produkci hormonů štítné žlázy. Obsahuje totiž účinné látky jako jsou zinek, fosfor a draslík, což jsou látky, které spolu s jódem odpovídají za správnou funkci štítné žlázy. I zde platí, že zázvor můžete konzumovat syrový, nebo sušený s cukrem a pomůže vám i zázvorový čaj dělaný ze strouhaného zázvoru. Čaj není jen pomocníkem pro léčbu nachlazení. Pokud se rozhodnete zlepšit funkci štítné žlázy právě díky zázvoru, i ten je potřeba ordinovat si na každý den.  Způsoby jeho konzumace můžete střídat, aby se vám zázvor neomrzel.

Echinacea

Echinacea je další bylinou, která se hojně používá v přírodní medicíně. Je dokonce natolik rozšířená, že ji můžete pěstovat na zahradě, anebo ji zakoupíte v sušené podobě v každé větší lékárně. I echinacea má celou řadu léčivých vlastností a vypořádá se i se špatnou produkcí štítné žlázy. Pokud budete echinaceu kupovat, je důležité vědět, že sušené listy a květy vám nejsou k ničenu. V obchodě chtějte jedině kořen této byliny, který se na problémy štítné žlázy používá. Až si přinesete domů kořen echinacey, uvařte si z něho každý den hrníček čaje, a ten vypijte teplý. Postačí vám 1 maximálně 2 čajové lžičky na hrníček o objemu 250 mililitrů, který zalijete vroucí vodou a necháte louhovat po dobu 10 minut.