Bulharský profesor našel vzorec krásy - začněte každý den s těmito potravinami

0
(0)

Dalibor , 29. 01. 2020

Khristo Mermerski je bulharský profesor, lékař a autorem desítek knih o zdravé výživě. Věří, že stárnutí není přirozený proces, ale nemoc! My sami začneme své tělo litovat a stáváme se tak rukojmími různých onemocnění.

Profesor přizvukuje, abychom pečlivě sledovali svůj jídelníček: "Jezte zdravě, užívejte si každý okamžik života a buďte zdraví."

Identifikoval několik skupin potravin, které bychom měli zařadit do naší denní nabídky jídel.

Zeleninu, ovoce, jogurt a víno. Ano, patří tam i víno, ale nemyslí se tím litr denně. Profesor si je jistý, že takové stravování pomáhá zrychlit metabolismus, v důsledku čehož může člověk ztratit i pár kilogramů.

Zdravá strava na hubnutí

Jogurt
Možná budete překvapeni, ale mnoho lidí z Japonska, Číny a Koreji již po staletí začínají svůj den s tímto produktem. Můžete si do něj přidat 1 PL medu, 1 lžičku skořice a 40 kapek propolisové tinktury. Pokud jste velmi hladový, přidejte si i 1 banán.

 

Zelenina
Pravidelně si připravujte salát z mrkve, česneku a smetany. Tento pokrm je nejlepší náhradou za drahé vitamíny z lékárny. Nastrouhejte si 1 mrkev a nařízněte si najemno 2-3 stroužky česneku. Promíchejte a zalijte zakysanou smetanou.

 

Víno
Látky, které jsou obsaženy v červeném víně zpomalují proces stárnutí nejen na kůži, ale v celém organismu. Každý den byste si měli dopřát nejvýše 50ml suchého červeného vína. Můžete ho použít i při přípravě masového pokrmu.

 

Ovoce
Na začátku minulého století jedli lidé 5krát méně cukru, než je to v dnešní době. Stali jsme se rukojmími sacharidů. Cukr je všude: v sycených nealkoholických nápojích, džusech, sladkostech i pečivu. Namísto nadměrné konzumace škodlivých sacharidů si připravte přírodní šťávy z ovocných dužin.