Budíte se v noci ve stejný čas? Tohle se tím vaše tělo snaží říct!

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

Vánek po setmění má něco, co vám chce říci. Nechoďte zpátky do postele! Musíte požádat o to, co velmi chcete. Jen nechoďte zpátky do postele. "- Rumi

Lidé se často stěžují na to, že nejsou schopni večer usnout nebo, že se probudí uprostřed noci, aniž jim zazvonil budík.

Možná, že se vám tímto způsobem snaží tělo říct něco, čemu byste měli věnovat náležitou pozornost.

Nejprve však musíte vědět, jak podobné signály správně interpretovat.

Co nám říká tělo přes spánek a buzení?

Možná o tom ani nevíte, ale v těle vám proudí energie přes meridiány.

Existuje množství článků které vysvětlují, jak tyto meridiány chápe tradiční čínská medicína a proč se používají v akupresuře či akupunktuře na řešení různých zdravotních problémů.

Je poměrně málo známo, že tyto meridiány jsou napojeny i na vnitřní hodiny člověka. Podle čínské medicíny se jednotlivé orgány energeticky dobíjejí v různé časy během dne i noci.

Proto, pokud se pravidelně probouzíte v tutéž noční hodinu, znamená to, že některé vaše tělesné partie jsou zablokovány nebo slabé. Tehdy je třeba, abyste daný stav nějak napravili.

Potíže s usínáním mezi 21:00 a 23:00 hodinou

Většina lidí jde do postele mezi devátou a jedenáctou večer. Pokud tehdy nedokážete usnout, jste zřejmě stresovaní a během dne míváte hodně obav. To vám způsobuje problém s usínáním.

Měli byste vyzkoušet nějaké pozitivní mantry, meditaci nebo cvičení na natahování a relaxaci svalů. To by vám mělo pomoci rychleji usnout.

Probouzení se mezi 23:00 a 01:00 hodinou

Tradiční čínská medicína spojuje tento časový úsek s prouděním energie přes žlučník.

Pokud se probouzíte v tomto čase, zřejmě zažíváte nějaký druh emocionálního zklamání. Zde pomůže, pokud budete praktikovat bezpodmínečnou akceptaci sama sebe a odpouštění jiným.

Probouzení se mezi 1:00 a 3:00 hodinou

Tento časový úsek se spojuje s prouděním energie přes játra.

Pokud se tehdy probouzíte, máte pravděpodobně nevyřešené emoce hněvu a nadbytečnou jangovou energii.

Na řešení tohoto problému je třeba pít více studené vody a řešit situaci, která vás rozzlobila. To by mělo odstranit buzení se v uvedeném čase.

Probouzení se mezi 3:00 a 5:00 hodinou

Pro tuto noční hodinu je typické proudění energie meridiánem plic a spojuje se s pocity smutku.

Když chcete po probuzení znovu usnout, dýchejte pomalu a zhluboka. Zároveň důvěřujte vaší "vyšší energii", která vám pomůže s vašimi problémy.

Dalším důvodem buzení se v tomto čase může být to, že vám vaše "vyšší energie" posílá znamení, abyste sladily se svým hlubším posláním.

Probouzení se mezi 5:00 a 7:00 hodinou

Během těchto časných ranních hodin proudí energie přes vaše střeva. Probouzení se v tomto čase naznačuje emocionální blokády.

Obvykle pomůže, pokud se po probuzení pár utratí protáhnete, případně jdete na toaletu. Pak byste měli být schopni znovu usnout.

Mozkové funkce a probouzení se uprostřed noci

Když se vzbudíme uprostřed noci, náš mozek není zcela proveden. Magazín NewYorker opisujte tento fenomén následovně:

Jedním z následků brzkého nebo náhlého probuzení je fenomén nazýván spánková setrvačnost.

Poprvé byl tento název použit v roce 1976. Označuje čas mezi probuzením a úplným bděním. Čím náhleji jste se vzbudili, tím hlubší bude tento stav.

Když se v noci náhle probudíme, naše přední mozková kůra, která se spojuje s rozhodovacími procesy a sebeovládáním, ještě probuzená není a proto nejsme schopni hlubších inteligentních myšlenek.

Z tohoto důvodu tehdy nikdy nedělejte vážně rozhodnutí.

Vzbudit se a naplnit svůj hlubší smysl života

Během spánku se vám často sní a právě toto je čas, kdy můžete dostávat odkazy z vesmíru (od Boha, duchů, energie a podobně) o vaší životní cestě.

Vaše sny mohou odhalovat důležité detaily o vaší duchovní cestě, proto je dobré, pokud dokážete správně identifikovat signály od vyšších energií či bytostí, které vám posílají.

Samozřejmě, je mnoho lidí, kteří tomuto nevěří.

No je zase i mnoho těch, kteří se rozhodli následovat svůj osud v životě. Pochopili, že jsme na tomto světě proto, abychom se něco naučili a abychom se zdokonalili. Čili, abychom se stali lepšími verzemi sami sebe.

Duchovně založení lidé to nazývají procesem transformace na vyšší úroveň vědomí. Na její dosažení však potřebujete znát svůj hlubší smysl života.

Bez ohledu na to, zda na takovou transformaci věříte nebo ne, pokud se vždy probouzíte mezi 3:00 a 5:00 hodinou nad ránem, měli byste zaměřit pozornost na "vyšší síly". Je to jediný způsob, jak obnovit dobrý noční spánek.