Budíte se s bolestmi některé části těla? Jednotlivé polohy spánku vám pomohou se těchto bolestí zbavit.

0
(0)

Dalibor , 09. 02. 2020

Bolesti zad po probuzení jsou pro více lidí jako noční můra. Spánek slouží k regeneraci organismu a načerpání síly na další den, avšak když se vzbudíme s bolestí, máme dojem že jsme ani nespali.

Naštěstí existují polohy spánku, při kterých se zbavíte bolestí jednotlivých částí těla. Znáte je?

Bolesti ramene:
Pokud trpíte bolestmi v rameni, určitě byste měli zbystřit vaši pozornost. Nejlépe uděláte, když budete spát na opačné straně, tedy na té straně, kde bolesti nemáte. Také si můžete pod bolavé rameno podložit polštář, díky čemuž nebude vašich rameno kladen takový nápor.

Bolesti hlavy:

Jestliže se ráno budíte se silnými bolestmi hlavy, může to být způsobeno několika příčinami. Buď spíte tak, že je váš polštář zcela vyležaný a spíte jakoby jste ho ani neměli, nebo máte pod hlavou hned několik polštářů a vaše hlava je příliš vysoko. Oba případy způsobují bolesti z krční páteře, která je nesprávným způsobem spánku zablokována. Nejlépe uděláte, pokud investujete do polštáře, který udrží vaši hlavu ve správné poloze.

Menstruační bolesti:

Ženy, které těmito bolestmi zvyknou trpět vědí, jaké jsou nepříjemné a jak umí narušit nejednu noc. Pokud patříte mezi tyto ženy, vyzkoušejte si při vleže na zádech podložit pod nohy v oblasti kolen polštář. Zní to jednoduše, ale je to opravdu účinné.

Bolesti zad:

Bolesti zad patří mezi nejčastější bolesti, kterými trpí více z nás. Způsobů, jak si od této bolesti ulevit je několik. Můžete si srolovat ručník a podložit si ho pod záda tak, aby vám kopíroval páteř. Druhou možností je podložení si polštáře pod kolena stejným způsobem, jak jsme popisovali při menstruačních bolestech.

Pokud nepomůže ani jeden z těchto způsobů, problém může být i ve vašem matraci, který je třeba vyměnit.