Čínská mapa obličeje: budete překvapeni, co problémy na obličeji mohou prozradit o vašem zdraví.

0
(0)

Dalibor , 31. 10. 2020

Obličej je často jednou z částí těla, které si na druhých lidech nejvíce všímáme. Odborníci nicméně upozorňují na to, že obličej nám dokáže prozradit mnoho informací rovněž o nás samých a o našem zdraví, neboť určité změny na obličeji často ukazují na to, že se v našem těle odehrává něco špatného. Z tohoto důvodu bychom tak veškerým změnám a problémům na obličeji měli věnovat naši pozornost a případně je konzultovat s lékařem.

Červený nos

Na našem nose se nachází velké množství cév a jejich rozšíření vede ke zčervenání nosu. Toto zčervenání je nejčastěji způsobeno změnami teplot, alergiemi či emočním stresem. V případě, že ale máte nos, zejména jeho špičku, červenou neustále, může to být příznak problémů s kardiovaskulárním systémem.

Povlak na jazyku

Jazyk sice na našem obličeji na první pohled nevidíme, ale o to větší bychom mu měli věnovat pozornost. Na jazyku se totiž velmi často projevuje přílišná akumulace střevních toxinů v našem těle, a to zejména bílým povlakem ve střední a zadní část jazyka. Kromě povlaku byste si měli všímat také případných pupínků po stranách, které můžou značit problémy s plícemi.

Popraskané rty a opary

Jedním z častých problémů, který souvisí s našimi rty, jsou praskliny v koutcích úst. Ty nejčastěji vznikají vlivem nedostatku vitamínů skupiny B a některých minerálních látek, především zinku a železa. V tomto případě se doporučuje změna stravování, zejména konzumace většího množství lososa, vajec či listové zeleniny. Pokud se stav rtů nezlepší, je vhodné navštívit lékaře, popraskané rty totiž mohou být i projevem špatné funkce trávicího systému či cukrovky. Se rty souvisí i další nepříjemný problém, opary. Jejich nejčastější příčinou je oslabená imunita a stres. Opary se ale mohou objevit i v důsledku nachlazení či menstruace.

Červené tváře a pupínky na čele

Červené tváře jsou na jednu stranu sice považovány za symbol zdraví, ale nemusí tomu tak být vždy. Jestliže  jsou vaše tváře červené neustále a zároveň vás pálí, může se jednat o lupus neboli autoimunitní onemocnění, které souvisí s narušeným imunitním systémem. V případě, že vás trápí skvrny na tvářích, může to být příznak pomalého metabolismu či problémů s plícemi. Jedním z míst na obličeji, které vám dá spolehlivě najevo, že je ve vašem životě příliš mnoho stresu, je čelo. Nejčastěji se na něm objeví malé pupínky.

Oči a obočí

Velmi mnoho zdravotních problémů lze vyčíst také z očí. Pokud se kolem vaší duhovky začne tvořit bílý prsten, je to známka špatného vstřebávání živin, otok na dolních víčkách je zase často příznakem nedostatečné funkce ledvin. V takovém případě se doporučujeme pít více vody. Tmavé kruhy pod očima jsou známkou únavy a vyčerpání organismu. V případě, že vám najednou začne výrazně řídnout obočí a zároveň jsou chloupky tenčí a slabší, může to být jeden z příznaků onemocnění štítné žlázy.