"Brambory v rukávu": recept na pečené brambůrky v pytlíku. Skvělý nápad na rychlý a chutný oběd.

0
(0)

Dalibor , 29. 10. 2020

Brambory jsou jednou z nejčastějších příloh. Nemusíte je však připravovat pokaždé stejně. Experimentujte, zkoušejte nové postupy a uvidíte, že mají brambory mnoho chutí. K našemu receptu budete navíc potřebovat jen pytlík. Díky němu připravíte brambory úplně novým způsobem, rychle a navíc chutně.

Co budete potřebovat

Ingrediencí je jen pár. Recept je finančně nenáročný a zvládne ho i úplný začátečník.

  • Brambory – 1 kg
  • Česnek – 3-4 stroužky
  • Rostlinný olej – 3 lžíce
  • Sůl
  • Pepř

Jednoduchá a rychlá příprava

Důležité je vybrat správné brambory už v obchodě, na trhu nebo klidně na zahradě. Rané brambory do receptu pečlivě oloupejte, pokud však máte pozdní odrůdu, nechte je slupce, aby se nerozvařily. Velké brambory pokrájejte na čtvrtky, malé můžete nechat tak, jak jsou. Jestliže si chcete tedy maximálně ušetřit práci, budou se vám hodit malé kusy pozdních odrůd.

Dále oloupejte česnek a nastrouhejte na jemném struhadle nebo rozmačkejte pomocí lisu.  Všechny ingredience nasypte do větší mísy a dobře promíchejte. Dejte si záležet, aby sůl nebyla jen na některých bramborách.

Naplnění pytlíku

Do většího sáčku celou směs opatrně přesypte. Připravte si plech na pečení a předehřejte troubu na 180-200 stupňů. Jakmile bude připravena, vložte do ní plech s pečlivě uzavřeným sáčkem, naplněným bramborami.

Stav pečení kontrolujte na vrchu. Jakmile si všimnete, že je horní část brambor dozlatova opečená, váš pokrm je připraven a můžete pečení ukončit.

Čím můžete recept vylepšit

Jestliže jste milovníky aromatického a výraznějšího koření, do pytlíku před pečením přidejte papriku, chilli, barevný pepř, nebo například kari. Brambory také pro lepší chuť můžete pokrájet na slabé plátky. Budou potom lehce křupavé a voňavé.

Nakonec servírujte s pečeným masem, grilovanou zeleninou nebo klidně samotné. Nezapomeňte přidat také chutný dresink, jako jsou tzatziki, hořčice, barbecue omáčka nebo jiné dluhy zálivek.