Bramborová šťáva má úžasné účinky v boji proti cukrovce, vysokému tlaku i rakovině!

0
(0)

Tomáš , 13. 02. 2019

V dnešní době jsou brambory zcela obyčejnou potravinou na našem stole. Existují ale i další způsoby, jak vhodně brambory využít k vlastnímu prospěchu. Šťáva z brambor je nejmocnějším přírodním lékem proti nádovorvým onemocněním, vysokému tlaku, cukrovce a dalším vážným onemocněním.

Brambory

Velmi užitečné vlastnosti syrových brambor byly po dlouhá léta známa v lidovém léčitelství. Navzdory všem těmto výhodám se ale stalo zvykem jíst brambory tepelně zpracované. To je ale právě ta podstatná chyba! Brambory v syrovém stavu jsou velmi zdravým a užitečným jídlem.

Způsob přípravy

Zcela mylné představy kolují i o způsobu přípravy. Převažuje názor, že je zcela nezbytné před jídlem odstranit slupku z brambor, jelikož syrová slupka je jedovatá. Ve skutečnosti brambory od ekologických pěstitelů neobsahují žádné jedovaté látky, které by mohly škodit lidskému zdraví. Nebezpečí číhá pouze u nezralých zelených brambor a malých klíčků. Ty totiž obsahují jed, který vás může nepříjemně potrápit. Ovšem naklíčené brambory nevyhazujte, stačí se jen klíčků zbavit .

Lékařské zkoumání

Již mnoho předních odborníků napsalo o léčivých vlastnostech bramborové šťávy. John Lasindzer je přesvědčen, že bramborová šťáva je nejlepším přírodním lékem k léčbě gastritidy, která v dnešní době postihuje stále více lidí. Lasindzer doporučuje vypít lžíci bramborové šťávy s malým množstvím vody vždy půl hodiny před snídaní, obědem a večeří. Při léčbě žaludku se zase doporučuje 0,5 dcl na lačný žaludek, hodinu před snídaní, obědem a večeří.
Dalším předním odborník, zabývající se bramborovou šťávou, je doktor Tucakov, který tvrdí, že tato šťáva má příznivý vliv na snížení hladiny cukru v krvi, na léčbu plic a dalších onemocnění postihující dýchací ústrojí.

Buddhistický mnich Tomizawa, autor knihy Cesta ke zdravému životnímu stylu, říká: „Nebojte se rakoviny, pokud denně vypijte 250 ml bramborové šťávy, značně tak přispějete k léčbě rakoviny a jiným vážným onemocněním.“ Kagaminovi, profesorovi z japonské univerzity, se podpořilo tato tvrzení potvrdit svým výzkumem. Profesor zkoušel syrové brambory na myších, které trpěly nádorovým onemocněním a zjistil, že bramborová šťáva opravdu dokáže potlačit jejich růst. Výsledky tohoto výzkumu byly zveřejněný na Mezinárodním kongresu pro boj proti rakovině, který se konal v Německu.

Léčivé účinky brambory

Nehledě na pozitivní účinky bramborové šťávy při léčbě vážných nemocí, pití tohoto léku je vynikajícím nástrojem pro posílení imunitního systému. Kromě toho, že pomáhá snižovat četné bolesti hlavy a menstruační bolesti, dokáže si poradit i s pocity slabosti a vyčerpáním. Pokud vás něco podobného trápí, vyzkoušejte džus skládající se ze šťávy ze středně velké brambory, mrkve a jablka. Tento džus pijte jednou denně po dobu dvou týdnů.

Bramborová šťáva tedy pozitivně ovlivňuje

  • imunitu
  • detoxikaci těla
  • léčbu kožních onemocnění
  • léčbu rakoviny a gastritidy
  • hladinu cukru v krvi
  • funkci jater a ledvin
  • kardiovaskulární systém

Pokud budete jíst syrové brambory se slupkou, bude vaše tělo dostávat vysokou dávku potřebných živin, kterými jsou sacharidy, bílkoviny, vitamín C a B6, draslík, železo, hořčík a zinek. Je velmi důležité poznamenat, že pokud brambora projde varem, ztrácí veškerou zásobu vitamínu C.
Mimo jiné, brambory jsou velmi účinné při léčbě kožních problémů. Díky nim bude vaše pleť čistá, zářivá, bez akné a černých teček. Syrové brambory tak můžete pojídat, nebo si z nich připravit čistící pleťovou masku.

Příprava šťávy z brambor

stavaNejprve omyjte brambory a odstraňte všechny zelené části a klíčky. Poté je nakrájejte na tenké plátky, zabalte do tenké tkaniny a vymačkejte. Pokud disponujete odšťavňovačem, je příprava o to jednodušší. Vždy byste měli pít čerstvě vymačkanou šťávu. Pro lepší chuť lze přidat šťávy z jiné zeleniny či ovoce a dosladit medem podle chuti. Tato kombinace už záleží jen na vás.
Neničte zdravou sílou brambor tím, že je přeměníte na vařenou přílohu, kaši či salát. Vyzkoušejte jí i v syrovém stavu a vaše tělo vám poděkuje.