Do staré ponožky nasypala sůl a dala to svému dítěti. Bolest uší byla přes noc pryč.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Sůl nad zlato, říká se v jedné pohádce. A opravdu! Sůl je prospěšná hned na několika frontách. Kromě tradičního použití v kuchyni při ochucování našich pokrmů se používá také v medicíně k boji proti různým fyzickým onemocněním. V čínské medicíně má sůl svou nezastupitelnou roli. I ve Spojených státech se její použití stává velmi rozšířeným i na terapeutické úrovni, i když s malým zpožděním ve srovnání s jinými zeměmi. Také italská medicína objevuje mnoho prospěšných použití soli, vynikající pro léčbu mnoha onemocnění. Naše babičky to věděly už dávno a využívaly jejích léčivých účinků od nepaměti. Věděli jste, že vložením trochu soli do ponožky můžete jednoduše vyřešit bolesti uší?

Sůl a ponožku, nic jiného k vyléčení nepotřebujete

Slaná ponožka je přírodním a velmi účinným prostředkem proti bolesti uší. Budete potřebovat bílou ponožku ze stoprocentní bavlny. Barevné ponožky totiž obsahují látky, která se při styku s teplem uvolňují. Druhou potřebnou ingrediencí je sůl. Použijte hrubozrnnou, aby se vám z ponožky nesypala.

Stačí několik jednoduchých kroků a bolest bude pryč

Nasypejte do ponožky množství soli velké asi jako vaše dlaň. Poté na ponožce udělejte uzel nebo dva. Poté ponožku zahřívejte na čisté pánvi po dobu pěti minut. Pánví často hýbejte, abyste se ujistili, že je sůl rovnoměrně rozložená. Až bude ponožka dostatečně horká, ale ještě se bude dát vzít bez rizika popálení do rukou, vyjměte ji z pánve. Nechejte ji několik vteřin vychladnout a umístěte za ucho. Ujistěte se, že pokrývá také čelist. Nahřívejte dobu nejméně 20 minut.

  • Ponožku můžete použít ještě dvakrát nebo třikrát, po chvíli by bolest v uchu měla začít mizet.
  • K ohřívání ponožky nepoužívejte mikrovlnnou troubu, její elektromagnetické pole je škodlivé pro naše tělo.
  • Pokud potíže přetrvávají, vyhledejte lékaře.