Babiččina rada nad zlato. Bolest v uchu bude hned pryč, pokud si vložíte tímto způsobem česnek do ucha.

0
(0)

Dalibor , 03. 12. 2020

Česnek je nejrozšířenější a nejznámější potravinou díky své přírodní síle. Především v zimě, by měl být náš jídelníček obohacen o tuto, i když nevonící, ale chuťově vynikající zeleninu. Pokud ji zařadíte do jídelníčku, můžete se těšit z odolné imunity, vymizení antibakteriálních infekcí, ničení bakterií, a také k utlumení určitých bolestí. Slyšeli jste někdy o tom, že česnek je dokonalý lék na bolest v uchu? Česnek totiž takzvaně vytahuje zánět z ucha. Především díky jeho sloučeninám, které obsahuje. Níže jsme pro vás připravili jednoduchý návod, jak se zbavit vleklé bolesti ucha, pomocí jednoho stroužku česneku.

Jak odstranit bolest z ucha pomocí česneku

Věděli jste, že pokud si strčíte stroužek česneku do ucha, bude po bolestech? Vyzkoušejte tento trik. Nejenže uleví od bolesti, ale i zánět v uchu vyléčí. Nezapomínejte, že k tomuto kroku nesmíte použít malý česnek, aby se vám nezasekl v uchu. Použijte ten největší stroužek, který máte. Jakmile oloupete velký česnek, zabalte jej do kusu tenké látky. Nebalte česnek do papírového ubrousku, rozmočí se. Česnek v látce vložte do ucha, přibližně na třicet minut. Stačí stroužek umístit pouze na okraj ucha.

Nevábný odér

Ano, česnek je aromatický a vaše ucho bude cítit po česneku. Po vložení do ucha bude česnek vypouštět své sloučeniny a tím pádem bude více aromatický. Této sloučenině se říká Allicin, a ta dává česneku svou specifickou vůni. Po řádném umytí, druhý den nebude česnek v uchu cítit. Nezapomínejte, že česnek, musíte mít v uchu vložený v hadříku, jinak bude vaše ucho popálené. Česnek je sice ověřený lék našich babiček a tímto způsobem byl hojně využíván, ale nezapomínejte, že pokud tento postup nezabere, je velmi důležité vyhledat lékaře. Pokud máte v uchu pořádný zánět, česnek nemusí pomoct.

👍 Tento návod je užitečný