Bolí vás hlava? Vypadávají vám vlasy? Nedostatek těchto potravin to způsobuje!

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2020

Nadměrné vypadávání vlasů, vyrážka, suchá pokožka či jiné náhlé změny na těle jsou často symptomy, jejichž prostřednictvím nám náš organismus dává najevo, že něco není zcela v pořádku. Abyste nepodlehli zbytečně panice, rádi vás zklidníme. Často stačí jen doplnit určitý druh vitamínů či minerálů a problém je rázem pryč. Podstatné však je zjistit, co konkrétně našemu tělu chybí.

Nedostatkem vitamínů nebo jiných potřebných látek nám naše tělo dává najevo nenápadnými, ale v některých případech i výraznějšími symptomy. Je však třeba všimnout si jich v čas a potřebné látky rychle doplnit. Jinak mohou přerůst do závažnějších zdravotních komplikací. Všímejte si své tělo a před nasazením umělých výživových doplňků vsaďte na "přirozené" získávání vitamínů a živin ze stavy.

Potraviny proti migréně a bolesti hlavy

Kyselina listová a vitamin B12

Zpočátku tělo bez těchto prvků trpí stresem. Člověk se stává podrážděným a nervózním. Dlouhodobý nedostatek látek vede k závažnějším následkům. Dostatek kyseliny listové získáte z brokolice, špenátu, šparglr, dýně, řepy a avokáda. A vitamín B12 se nachází v kuřecích vajciach.s kyselinou listovou a b12

Měď a železo

Ženy nejčastěji trpí nedostatkem těchto prvků. Mají migrénu, depresi a snížený tlak. Chcete-li doplnit zásobu mědi v těle, musíte jíst fazole, ořechy a kozí sýry. Ale železo je obsaženo iv mořských řasách, sezamu, semenech, játrech a zelenom.medi a železa ve výrobcích

Vitamín B6

Abyste snížili bolesti hlavy a nevolnost, musíte jíst lehce stravitelné jídlo. I konzumace vitamínu B6 pomáhá. Je přítomen v obilovinách, čerstvé zelenině, játrech a fazolích.

Vitamín D

Zjistilo se, že u lidí, jejichž krev má sníženou hladinu vitamínu D, se příznaky bolesti hlavy objevují o 20% častěji. Takže jezte více mořských plodů, vejce, fazole a mléčné výrobky. A také je třeba chodit více na sluníčko.
Když chybí konkrétní vitamíny a kde je najdete přirozeně!

Popraskané rty

Pokud máte neustále popraskané a suché rty i přes dostatečné péče a hydrataci, velmi pravděpodobně se jedná o deficit železa, zinku a vitamínů skupiny B (B3, B2, B12). S tímto problémem se často potýkají vegetariáni, protože tyto látky se získávají zejména z masa.

Co byste měli zařadit do jídelníčku? Již zmíněné maso - hovězí, zvěřinu, drůbež, ale i ryby - především tuňáka a lososa. Stejně důležité jsou vejce, luštěniny, čočka a ořechy. Stejně sáhněte po potravinách s vysokým obsahem vitamínu C, díky kterému se železo vstřebává mnohem rychlejší a jednodušší. Jde o potraviny jako brokolice, červená paprika, kapusta či květák.

Nadměrné vypadávání vlasů

Pokud jste v posledním období zaznamenali zvýšené vypadávání vlasů, vašemu tělu chybí vitamin B7 - který se také nazývá vitamín krásných a zdravých vlasů. Těmito problémy často trpí jednotlivci, kteří konzumují vejce v neupraveném - syrovém stavu. Čerstvá vejce jsou bohatým zdrojem proteinů. Protein avidin - který syrová vejce obsahujících však blokuje vstřebávání vitamínu B7 a může být důsledkem vzniku jeho deficitu a tedy uvedených symptomů.

Co byste měli zařadit do jídelníčku? Začněte s konzumací vařených vajec namísto syrových, stejně zařaďte do jídelníčku lososa, avokádo, houby, květák, sójové boby, vlašské ořechy, maliny a banány.

Zarudlé nebo naopak bílé vyrážky, nadměrně suchá pokožka

Kožní změny připomínající akné se objevují obvykle na rukou, obličeji, stehnech a zádech. Změny na kůži a nadměrná suchost pokožky nejčastěji signalizují nedostatky v přijímání tělu prospěšných mastných kyselin a deficit vitaminů A a E.

Jako první je třeba ze stravy vyloučit trans-tuky (který je v keksech z obchodu ..) a nasycené tuky a konzumovat více zdravých tuků. Ty najdete v rybách jako je losos či sardinky, ve vlašských ořechách a mandlích. Prospěšné jsou i lněná semínka. Nezapomínejte také na zelenou zeleninu, mrkev, sladké brambory a červenou papriku - tyto potraviny obsahují vysoké množství beta-karotenu, které naše tělo potřebuje na to, aby získalo potřebné vitamíny ze stavy.

Brnění rukou, nohou nebo jiných částí těla, případně náhle znecitlivění některých míst na těle

Tyto symptomy poukazují na problém periferní nervové soustavy pro jejíž správné fungování jsou nezbytné vitamíny B9, B6 a B12. Kromě výše uvedených příznaků se může objevit depresivní nálada či nadměrná únava.

Co byste měli zařadit do jídelníčku? K odstranění deficitu je vynikající červená řepa, špenát, chřest, uvařená vejce, fazole, měkkýši, kraby a kuřecí maso (ideálně domácí).

9 jasných signálů, že vašemu tělu chybí hořčík a jako nejsnáze dostat do těla

Pokud se neustále cítíte unavený, trpíte migrénami a máte svalové křeče, s největší pravděpodobností jde o nedostatek hořčíku ve vašem těle. Proto byste měli zbystřit pozornost a být schopni zjistit nedostatek včas.

1. Nekontrolovatelná chuť na sladká jídla

Naléhavá touha na něco sladké může být jedním z neklamný znaků, že v těle je nedostatek určitých minerálů, zejména hořčíku. Ztráta hořčíku u žen je často spojena s menstruací a u sportovců s intenzivním tréninkem, když tělo spotřebuje většinu hořčík na svalovou práci.

2. Bolest svalů a křeče

Svalové křeče a bolesti mohou být velmi bolestivé. Pokud trpíte křečemi pravidelně, může to být příznak nízké hladiny hořčíku. Hořčík a vitamíny D, E a B mohou účinně zabránit svalovým křečím. Navštivte proto svého lékaře, aby zkontroloval hladinu těchto vitaminů a ujistěte se, že dostanete doporučenou denní dávku každého nich.

Také se můžete pokusit zmírnit utrpení způsobené křečemi masírováním postižených svalů krouživými pohybem.

3. Nespavost

Nedostatek hořčíku může způsobit nespavost. Hořčík je životně důležitý pro funkci nazvanou "relaxace mozku". Tato schopnost mozku nám pomáhá relaxovat a klidně spát.

Jak jsme již zmínili výše, nízké hladiny hořčíku mohou vést ke svalovým křečím. To způsobuje syndrom neklidných nohou, což je stav, který způsobuje, že nohy v noci způsobují nepříjemné pocity. Výsledkem je snížení kvality spánku.

4. Onemocnění kostí

Nedostatek hořčíku může také zvýšit riziko vzniku problémů s kostmi. To může vést ke zvýšenému riziku zlomenin. Jde o to, že nedostatek hořčíku ovlivňuje hladinu vápníku v krvi a vápník je nezbytný pro udržení zdravých kostí.

5. Pálení žáhy

Pokud máte nedostatek hořčíku, jídlo a žaludeční kyselina se vracejí zpět do jícnu. To vede k pocitu pálení, který se nazývá kyselý reflux nebo pálení žáhy.

6. Stres a apatie

Hořčík je základním prvkem budování silného nervového systému. Tento prvek je zodpovědný i za relaxaci a schopnost naší psychiky odpočívat. Při nedostatku hořčíku v těle člověk cítí bezpříčinné úzkost a stres. Takže riziko deprese se dramaticky zvyšuje.

7. Zácpa

Existuje mnoho důvodů, proč můžete mít zácpu, od stresu až po nedostatečnou konzumaci vlákniny. Hořčík má zásadní účinek na mnohé části těla včetně trávicího traktu. Vzhledem k nedostatku tohoto minerálu, střevní funkce nefungují správně, což vede k zácpě.

8. Únava

Hořčík je potřebný pro důležité reakce, které produkují energii v buňkách. Bez hořčíku nebudete mít na buněčné úrovni dostatek energie. To se může projevit jako únava, nízká energie a nedostatek síly, neschopnost ráno vstát odpočinutí.9. Závažné bolesti hlavy

Pokud máte nedostatek ve všech těchto oblastech (vitamíny A, B, C a D), může to mít za následek velmi silnou bolest hlavy. Migrény obvykle postihují pouze jednu stranu hlavy. Nedostatek hořčíku může způsobit migrény a časté bolesti hlavy. Při nedostatku tohoto minerálu se krevní cévy v mozku rychle zužují a rozšiřují, což je příčinou migrény. V organismu dostatečné množství hořčíku snižuje riziko změny krevních cév a eliminuje bolesti hlavy.

Jaké potraviny mají vysoký obsah hořčíku?

Vyvážená strava může pokrýt denní potřebu hořčíku pro vaše tělo. Mnoho lidí nemá dostatek hořčíku, protože vedou nezdravý životní styl.

Zde je seznam potravin, které mohou zvýšit vaši hladinu hořčíku:
Ořechy a semena

  • cereálie
  • celozrnné pečivo
  • fazole
  • čerstvé a sušené ovoce
  • zelenina
  • ryby

Všimli jste si někdy nějaké příznaky nedostatku hořčíku ve vašem těle? Co vám pomohlo zvládnout tyto příznaky? Sdílejte své zkušenosti a napište nám komentář!