Bolestivý houser. Poradíme, jak se ho bezpečně zbavit bez používání jakýchkoliv prášků.

0
(0)

Dalibor , 29. 10. 2020

Tělo je tvořeno kostmi, orgány, nervy a svaly. Jeden z nervů je nazýván jako „sedací“ a je umístěn v bederní páteři. Prochází také hýžděmi. Jakmile se začne bolestivě ozývat, může pacientovi znemožnit běžné denní činnosti. Poškození sedacího nervu je obvyklé při ztrátě pružnosti svalů v oblasti, kde se nerv nachází.

Pomoci si můžete i z pohodlí domova

Většinou lékaři řeší situaci radikálně a rovnou pacientovi předepisují léky. Někdy ale léky nejsou dlouhodobě účinné a mnohem lepší alternativou může být cvičení. Pokud se navíc provádí preventivně, nemusí vám nic hrozit.

Protahování je jednoduché, a pokud ho budete provádět pravidelně, nehrozí, že by se u vás v budoucnu problémy nějak častěji vyskytovaly.

Cvičení, které nervu uleví

Je možné, že se uvnitř vašeho těla nachází zánět. Někdy proto trvá dlouho, než cvičení zabere a je nutné se mu věnovat pravidelně a vytrvale.

Lehněte si na záda na rovný povrch. Bolavou nohu si pomalu skrčenou přitahujte k tělu. Nikdy se neperte s bolestí. Vždy tahejte jen tak, abyste to vydrželi. Opakujte postup na každou nohu dvakrát. Dále ve stejné pozici rukama chyťte pod koleny obě skrčené nohy a opět si je přitáhněte k tělu. Záda se snažte držet na podložce, ale opět jen tak, aby vám to bylo příjemné.

Vyzkoušet můžete také jeden z náročnějších způsobů. Jednu nohu skrčte v koleni a rukama si ji přitahujte k tělu. Druhou nohu také skrčte, ale kotník si opřete o koleno druhé končetiny.

Provádějte pohyby s citem

Nikdo by vám neměl pomáhat, pokud se nejedná o odborníka. Pohyby provádějte sami tak, abyste necítili bolest. Můžete je zkusit každý den také preventivně k protažení, jestliže ale trpíte bolestmi, které se nedají snést, raději kontaktujte odborníka.

Je možné, že u vás zánět postoupil již do takové formy, že je nutné jej léčit pomocí léků nikoli jen samotného cvičení.