Přirozeným způsobem jsem zmírnila bolest v patě. Nemohla jsem ani chodit, ale teď už zase chodím na procházky.

0
(0)

clankyireceptseznam-cz , 25. 09. 2021

Bolest paty je velice nepříjemná a zasahuje do našeho každodenního života. Ovlivňuje naši chůzi i naši mysl – s bolestí se jen těžko můžete soustředit na svou práci. Bolestí paty myslíme bolest paty samotné, ale také bolest v oblasti klenby chodidla. Příčinou této bolesti bývá nošení nesprávné obuvi – zejména plochých bot. Pokud často trpíte bolestmi chodidel, vyplatí se investovat do ortopedické obuvi.

Bolest paty: příčiny

Kromě nesprávné obuvi mohou být bolesti chodidel a zejména pak paty způsobeny také jinými příčinami. Nejvíce tyto bolesti cítíme ráno. Příčiny, které za bolestmi paty hledáme, jsou zranění, podvrtnutí, zlomeniny, skřípnuté nervy a opotřebení patní části, náhodný náraz na tvrdý povrch (například při seskoku), ale také nadváha. Přinášíme 5 způsobů, jak se této bolesti můžete zbavit.

Led

Led může pomoci od různých druhů bolestí. Přiložte si jej na patu, čímž bolest znecitlivíte. Bolesti paty jsou způsobeny zánětem, který produkuje teplo. Takže je logické, že jej chceme zchladit. Přikládat led na pokožku přímo může být velice nepříjemné. Proto je lepší využít led ve formě obkladu. Do látky (utěrky, velkého kapesníku, dětské látkové pleny) vložte drcený led zabalený v sáčku. Poté přiložte na místo bolení a nechte působit až 15 minut. Opakujte několikrát denně nebo podle potřeby.

Masáž

Masáž je další jednoduchá, přírodní léčba bolesti paty. Uvolní svaly, tlak, ztuhlost a zlepší krevní oběh. Na bolavé místo naneste masážní olej a palci po dobu několika minut zatlačte na bolestivou oblast. Masírujte asi 10 minut. Opakujte několikrát denně. Ideální je masáž od odborníka.

Protahovací cvičení

V mnoha případech protahovací cvičení pomáhají ulevit od bolesti a podporují rychlé zotavení. Postavte se naboso několik stop od zdi. Přitiskněte obě ruce dlaněmi ke zdi. Jednou nohou vykročte vpřed a protáhněte si Achillovu šlachu druhé nohy. V této poloze vydržte asi 30 sekund. Pak nohy vyměňte. Výměnu proveďte 10krát na každé straně.

Lázeň v epsomské soli

Epsomská sůl patří mezi velice známé relaxační soli. Jedná se o krystaly síranu hořečnatého, které jsou známy tím, že pomáhají snižovat bolest, otoky a záněty. Teplo vody navíc podporuje relaxaci. V  lavoru si smíchejte 3 lžíce epsomské soli s teplou vodou a do této směsi si na 15 až 20 minut namočte nohy. Poté do nohou vmasírujte hydratační krém a masírujte po dobu 5 minut. Opakujte 2 až 3krát týdně, dokud bolest úplně nezmizí.

Kurkuma

Kurkuma obsahuje velmi cennou látku: kurkumin. Ten je velmi silný lék, který se používá proti bolesti a proti zánětům. Do hrnce nalijte 1 šálek mléka a 1 lžičku prášku z kurkumy. Dusíme na mírném ohni 5 minut. Poté přidejte trochu medu. Tuto směs pijte dvakrát až třikrát denně.

👍 Tento návod je užitečný