Tento obrázek si uložte! Řekneme vám jaké nejhorší způsoby existují a jak je utišit.

0
(0)

Tomáš , 18. 09. 2021

Bolest hlavy může být opravdu nepříjemnou záležitostí, která nás může vyrušit od každodenních činností. Může být tak silná, že nejste schopni dělat cokoli jiného nebo na cokoli jiného jen pomyslet. Neexistuje jen jedna bolest hlavy, stejně jako neexistuje pouze jedna příčina bolesti hlavy. Smutnou statistikou je to, že asi 90 % všech bolestí hlavy trvá déle než půl hodiny – a trvá klidně i několik hodin. Někteří lidé bohužel prožívají trvalé bolesti hlavy – tedy bolesti, které nikdy nezmizí, nikdy nepolevují.

Bolest spánků

Jedná se o jednu z nejhorších bolestí hlavy, které mohou vůbec existovat. Pro tento typ bolesti hlavy platí to, že ji trpí pouze jeden z tisíce lidí. Objevují se obvykle jen na jedné straně hlavy a jsou velmi bolestivé. Tato bolest obvykle přechází taktéž do oblasti očí, a to může být velmi nepříjemné. Léčba tohoto typu bolestí hlavy je natolik mnohostranná, že zahrnuje analgetika, nosní sprej nebo dokonce příjem kyslíku.

Migrény

I tento typ bolesti se vyskytuje pouze na jedné straně hlavy. Může jít o klidnou nebo i velmi silnou bolest, pro kterou je charakteristická pulzní bolest. Taková migréna může trvat až 72 hodin. Obvykle se na ni používají léky proti bolesti a také léky proti zvracení.

Alergické nebo sinusové bolesti hlavy

Takové bolesti vznikají tehdy, když existuje zánět nosu. Obvykle jsou doprovázeny horečkou, otokem obličeje, napětím na čele a lícních kostech. Může způsobit komplikace běžného nachlazení nebo sezónní alergie. Bohužel, tato bolest mizí sama jen velmi zřídkakdy. Při léčbě je zapotřebí sáhnout po antibioticích nebo anti alergenech.

Hypertenze

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak, které jsou již chronické (tedy trvalé) mohou také způsobit bolesti hlavy. Ta se obvykle projevuje na obou stranách hlavy. Léčba souvisí s regulací krevního tlaku.