Migréna, bolest zubů nebo bolest v krku. My vás naučíme jak s těmito nepříjemnostmi jednoduše zatočit, a to během několika minut.

0
(0)

Dalibor , 01. 09. 2020

Možná i vy patříte k lidem, kteří se snaží co nejvíce eliminovat užívání léků na bolest, a to například z toho důvodu, abyste předešli snižování jejich účinnosti při jejich pravidelném užívání nebo z toho důvodu, abyste svůj organismus příliš nezatěžovali některými složkami těchto léků, které tělo dlouho odbourává.

Můžete se také dostat do situace, kdy byste si léky proti bolesti i vzali, ale nemáte je k dispozici a nemáte k nim přístup, protože například trávíte víkend na pronajaté horské chatě nebo na lodi.

V takových případech je dobré vědět, že si od bolesti můžete určitým způsobem pomoct sami, a to v konkrétních situacích zejména

  • úpravou jídelníčku
  • úpravou pitného režimu
  • zařazením určitého typu cvičení, a
  • využíváním přírodních vlastností některých látek.

Níže vám nabízíme několik konkrétních tipů.

Bolest hlavy a zvýšený příjem tekutin

Pokud máte problémy s bolestmi hlavy, doporučuje se zvýšit příjem tekutin, zejména čisté vody. Pít by se měla pravidelně, alespoň co dvě hodiny. Právě nízký příjem tekutin bývá totiž častou příčinou bolestí hlavy a jeho vyrovnáním se problém odstraní.

Bolest hlavy a vonné, éterické oleje

Zvýšený příjem tekutin můžete zkombinovat také s příznivými účinky éterického oleje, například mátového nebo levandulového, zředěného v kokosovém nebo jiném podobném oleji. K úlevě postačí několik kapek přímo na čelo, do vodní lázně nebo na kousek papíru.

Bolest v krku a čokoláda

Možná překvapujícím „lékem“ zmírňujícím bolesti v krku je čokoláda s vysokým obsahem kakaa. Právě kakao stojí za tajemstvím účinků čokolády na tyto potíže.

Bolest zubů a mátový čaj

Širokospektrální účinky máty jsou poměrně známé, ale méně známé je její aktivní působení proti bolestem zubů. Máta má totiž zklidňující, antibakteriální a analgetické účinky. Svařte mátové listy a pro větší účinek je vařte po dobu 20 minut. Ještě teplou tekutinou poté vyplachujte ústa.

Bolest zubů a hřebíček

Naši předkové znali analgetické a protizánětlivé účinky hřebíčku a vy se můžete z jejich zkušeností poučit. Když vás trápí bolest zubů, můžete v ústech podržet hřebíček, který začne působit, nebo jej můžete předem naložit do studené vody, do uzavíratelné skleničky nebo jiné vhodné nádoby. Výluh z hřebíčku pak podržte v ústech co nejdéle to půjde. Sami ucítíte jeho silné stahující účinky a úlevu od bolesti.