Babiččina rada: bojujete s častým nachlazením? Poradíme, jak posílit imunitu.

0
(0)

Tomáš , 26. 07. 2021

Nemůžete se zbavit nachlazení a potřebujete posílit imunitní systém? Poradíme, jak si pomocí česneku a bobkových listů můžete nastartovat imunitu a díky těmto potravinám se budete cítit lépe a nebudete tolik nemocní. Tento nápoj vás zbaví bolesti svalů po velké námaze nebo ochrání před problémy se zažíváním.

Česnek je přírodním prostředkem, který ochrání vaše zdraví

Léčivé vlastnosti nejen česneku, ale také bobkového listu pomáhají kontrolovat váhu a léčit různé nemoci. Česnek má dlouho řadu výhod, pro které je dobré ho konzumovat nejen v syrové formě, ale můžete ho použít také do zdravých nápojů nebo zeleninových smoothie. Česnek obsahuje alicin, ale také spoustu dalších živin, které zlepší vaše zdraví.

Obsahuje vitaminy A, B, C nebo E, také je plný železa, selenu, křemíku nebo chromu. Stimuluje tak tělo, aby mohlo bojovat proti různým nemocem, a přímo ovlivňuje imunitní systém. Je to přírodní antibiotikum a doporučuje se používat hlavně při obyčejném nachlazení. Pomůže také proti bolesti zubům nebo alergiím. Díky česneku můžete také zhubnout, protože nemá skoro žádné kalorie a navíc je plný antioxidantů, které zhubnout pomáhají. Česnek umí posilovat nervový systém.

Česnek posiluje kosti a snižuje bolesti kloubů

Česnek snižuje krevní tlak, hladinu špatného cholesterolu, poradí si také se záněty nebo alergiemi. Posiluje kosti, aby byly silnější a zdravější, může výrazně pomoci například v léčbě revmatoidní artritidy nebo osteoporózy. Zlepšuje stav jater. Celkově vzato je česnek opravdovou potravinou, kterou je nutné mít doma vždycky po ruce. Můžete ho přidat prakticky do každého jídla, oblíbený je hlavně na opečený chléb nebo se z něj hodně často vyrábí pomazánka.

I bobkové listy mají své výhody. Zlepšuje a usnadňují trávení, obsahují eugenol a cineol, což jsou protizánětlivé látky. Eugenol snižuje zánět v těle, bobkový list může regulovat krevní oběh a pomáhá svalům k jejich správnému fungování. Bobkový list se vyznačuje nejen protizánětlivými účinky, ale má také antiseptické vlastnosti. Proto funguje proti chřipce, bronchitidě nebo dalším dýchacím obtížím.

Kardiovaskulární systém ochrání bobkové listy v kombinaci s česnekem

Látky, které bobkový list obsahuje, pomohou zlepšit funkci srdce a budou se vám vyhýbat kardiovaskulární problémy. Zkuste si vyrobit následující česnekový nápoj s bobkovým listem, díky kterému posílíte své zdraví. Na tento recept budete potřebovat 3 bobkové listy (sušené), 2 stroužky drceného česneku, 500 ml vody. Pokud budete nápoj pít pravidelně, můžete si ulevit od bolesti svalů, zbavíte se zažívacích problémů, dokonce můžete vyléčit také zánět.

Je důležité mít bobkové listy sušené, protože čerstvé jsou jedovaté. V hrnci nechte uvařit vodu, přidejte do ní bobkové listy a vařte tři minuty. Přidejte česnek, zamíchejte a poté nechte vychladnout. Nápoj rozdělte na tři porce a můžete popíjet celý den. V létě ho můžete pít studený, a přidat různé ovocné šťávy.