Bojíte se rakoviny? Toto je 15 varovných signálů, že se s vaším tělem něco děje: Naučte se číst ze svého těla!

0
(0)

Dalibor , 12. 07. 2020

Rakovina je tou nejobávanější nemocí, která jen existuje. Důvodem je to, že je velmi zákeřná, může se objevit u kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv, stejně jako je nutné dodat, že na ni neexistuje žádný stoprocentně úspěšný lék.

I proto z ní má mnoho lidí obavy. Stejně jako u každé jiné nemoci, tak i zde platí, že když se podchytí v zárodku, je šance na vyléčení docela velká.

Proto je důležitá hlavně prevence.

Dobré je všímat si své tělo a cokoliv netradiční.

Tím samozřejmě nechceme říci, že některý z 15 signálů bude ukazovat přímo na rakovinu, ale pokud se už objeví, je na místě být na pozoru.

Stolice

Pozorujte, co z vás vychází. Pokud je stolice příliš řídká, nejde přirozený stav. Stejně tak není přirozeným stavem ani to, když máte zácpu a několik dní po sobě nejdete na velkou, a to i když se stravujete normálně.

Moč

Vnímejte případnou bolest, která se může při močení objevit. Pokud je to pálení, svědění, nebo třeba štípání, také to ukazuje na to, že je napadena tato oblast vašeho těla. Může to být močovod, močový měchýř a u mužů to může být také prostata.

Modřiny

Objevují se na různých místech vašeho těla? A to aniž by došlo k tvrdšímu kontaktu s jiným předmětem? Tedy bez toho, abyste se do daného místa předtím udeřil? Pokud ano, je i zde na místě návštěva lékaře.

Krev

Jakmile se bez příčiny objeví, je to docela velké varování, že něco není v pořádku. Často se může objevit krvácení z nosu bez příčiny, nebo například i krev ve stolici nebo krev v moči. Také je dobré zjistit, zda případné ranky nekrvácejí víc, než jindy.

Bulky

Sledujte kůži svého těla a po hmatu zjišťujte, zda se na vašem těle neobjevují různé bulky. Ty mohou mít mnoho příčin - může se jednat například io bulku tukovou. Správnou diagnózu bude mít vždy lékař, ke kterému s daným problémem zamiřte.

Pálení žáhy

Je běžné, že se objeví po těžkém nebo mastném jídle, stejně jako se může objevit i po alkoholu. Pokud je u vás pálení žáhy na denním pořádku i když jíte správně a zdravě, není na místě toto varování podceňovat. Může být něco s vaším trávicím traktem.

Kožní znaménka

Jde například o výskyt pih, stejně jako různých znamének. A to jak v souvislosti s tím, že na daných místech předtím nic nebylo, nebo v souvislosti s tím, že se dané útvary zvětšují nebo mohou měnit svůj tvar. I to je signál, že je třeba jít za lékařem.

Ochlupení

Došlo k tomu, že vám tělesné ochlupení roste mnohem více a intenzivněji, než tomu bylo dříve? Nebo pozorujete, že musíte mnohem častěji navštěvovat kadeřníka? Tento stav může indikovat hormonální změny spojené s jiným problémem.

Kožní problémy

Může jich být celá řada. Jde například o suchost pokožky, její nadměrné poškození, stejně jako může jít io její zarudnutí a větší citlivost. Kdo na něco podobného nikdy netrpěl a nyní trpět začíná, měl by být na pozoru.

Bolest

Je jedno, čeho se týká. Mohou to být svaly, může to být hlava, stejně jako například klouby nebo záda. Pokud vás bolesti trápí častěji a více než předtím, a vy nenacházíte logickou příčinu, rozhodně nejde o nic běžné. Právě naopak.

Teplota

Pokud nejste nachlazení nebo netrpíte jinou chorobou, teplota by měla být stálá, do 37 stupňů Celsia. Co ale v případě, kdy je vyšší? Nebo jde dokonce o horečku? Může to být známka toho, že vaše tělo začíná bojovat s něčím, co v organismu nemá být.

Hubnutí

Možná si říkáte, že je dobré, že hubnete. Opak je však pravdou. Pokud je redukce váhy bez příčiny, i když stále žijete stejným životním stylem, může to ukazovat na to, že vaši energii spotřebovává něco jiného. S lékařem lze přijít na to, co to může být.

Kašel

Stejně jako u teploty platí, že je na místě nejprve vyloučit běžné nachlazení, nebo podobný problém spojený s běžnou chorobou. Kašel bez příčiny, který se opakuje a trvá dlouho je něco, při čem je třeba hledat vysvětlení.

Zduření uzlin

Jde o takzvané lymfatické uzliny, které jsou na různých místech na těle. Zduření lze identifikovat poměrně snadno. A to tak, že jsou dány místa citlivá, stejně jako tak, že dané místo je výrazně oteklé a zvětšené. Problémy s lymfou také není dobré podceňovat.

Slabost

Jíte než máte, nepremáhate se, jste v dobré fyzické a psychické kondici a přesto pociťujete celkovou slabost? Pokud se u vás vyčerpanost a s ní spojené jevy objevují každý den, je na místě řešit, proč tomu tak je. Pokud to není z důvodu změny životního stylu, je to jistě z důvodu určitého problému.

👍 Tento návod je užitečný